Gašper Glavič (v ospredju) je v 8. minuti načel mrežo Zell am Seeja, nato se je med strelce vpisal še dvakrat. Foto: www.alesfevzer.com
Jeseničani so tekmeca povsem nadigrali. V strelih je bilo kar 41:21 za slovenski kolektiv. Foto: www.alesfevzer.com
Aleš Kranjc je dosegel edini zadetek za Olimpijo ob prvem domačem porazu v letošnji sezoni. Foto: www.alesfevzer.com
Olimpijin vratar Tilen Spreitzer je moral plošček iz svoje mreže zbezati trikrat. Gostje iz Feldkircha so proti njemu sicer sprožili 29 strelov. Foto: www.alesfevzer.com

Železarji na gostovanju pri Zell am Seeju niso imeli pretirano težkega dela, gostitelji so stik z lanskimi polfinalisti tekmovanja držali le do 12. minute, ko je za 1:2 zadel Gašper Glavič. Sledilo je pet zaporednih golov Jesenic in vodstvo z 1:7. Zmagovalec je bil odločen.

Avstrijci so v 35. minuti sicer znižali zaostanek prek Louka Oakleyja, ki je po lepi podaji Petra Vale plošček v mrežo poslal ob bližnji vratnici, a Jeseničani še niso rekli zadnje besede.

Igralec tekme, kanadski napadalec Phillipe Paradis, je bil nerešljiva uganka za domače branilce, trem zadetkom iz prvih dveh tretjin je dodal še dva v zadnji.

Jeseničani so tako prekinili niz štirih zaporednih porazov, pred tekmo 15. kroga so nazadnje slavili 13. oktobra, ko so v Podmežakli z 8:5 premagali Fasso.

Puschnik mož odločitve v Tivoliju
Drugačna usoda je doletela hokejiste Olimpije, ki so v Tivoliju s 4:1 klonili pred Feldkirchom. Goste je v vodstvo po podaji Stefana Wiedmaierja popeljal Diethard Winzig, a je le 26 sekund pozneje v igri z igralcem več izenačil Aleš Kranjc, potem ko je bil za dve minuti zaradi spotikanja izključen Jordan Pfennich. Gostitelji so bili v drugi tretjini boljši tekmec, a jim kljub 16 strelom na vrata Alexa Caffija ni uspelo zatresti mreže. Še več, tretjino so izgubili z 1:0, potem ko je v power playu podajo Dylana Stanleyja za hrbet Tilna Spreitzerja preusmeril Kevin Puschnik. Na uvodu zadnje tretjine so gostje, ki so sicer na splošno za ljubljanski kolektiv neugoden tekmec, prek Christiana Jennesa povedli že z 1:3.

Pfennich zadel prazno mrežo
Ljubljančani, ki jim je voda v končnici tekme pošteno tekla v grlo, so se odločili, da bodo svoja vrata pustili prazni in napadli s šestimi igralci, kar se jim je hitro maščevalo – končni izid je s strelom v prazno mrežo postavil Pfennich in le še potrdil prvi domači poraz Olimpije v novi sezoni Alpske lige.