Branilec Drew Doughty je v 52. minuti podvojil prednost Kingsov, kar se je v zadnjih sekundah izkazalo tudi za zmagoviti gol. Foto: Reuters
Tyler Toffoli (Los Angeles Kings) - Corey Crawford (Chicago Blackhawks)
Tyler Toffoli je takole v 35. minuti matiral Coreyja Crawforda za vodstvo Los Angelesa s 3:2 in potrditev drugega zaporednega preobrata v režiji Kalifornijcev. Foto: Reuters
Jonathan Quick (Los Angeles Kings) - Jonathan Toews (Chicago Blackhawks)
Jonathan Toews je znova potrdil sloves igralca za velike tekme: tokrat je z dvema goloma poskrbel za vodstvo Chicaga po 1. tretjini z 2:1. Pri obeh zadetkih sicer nasproti ni imel svojega čuvaja Anžeta Kopitarja. Foto: Reuters
Jeff Carter (Los Angeles Kings)
Na zadnjih dveh tekmah je Jeff Carter zbral kar 7 točk, s soigralcema Tannerjem Pearsonom in Tylerjem Toffolijem pa glavni razlog za vodstvo Kingsov proti branilcem naslova. Foto: Reuters
Kingsi povedli po preobratu

Branilci naslova nimajo recepta za ustavitev 2. napada Kraljev, ki so hkrati dobili nekaj ključnih obramb Jonathana Quicka. Chicago je drugič zapored zapravil vodstvo in pobudo na tekmi, Los Angeles pa se je vnovič bolj izkazal pri igri z igralcem več in manj. Pred drugo tekmo v Staples Centru, ki bo v noči na torek, so Kralji prvič v medsebojni zgodovini prevzeli vodstvo - v finalu Zahodne konference Lige NHL vodijo z 2:1 v zmagah.

"Kapetan Resni" udaril dvakrat
Prvo tretjino je zaznamoval kapetan branilcev naslova Jonathan Toews, ki je dosegel oba gola gostov za vodstvo z 2:1. Najprej je Toews zadel ob igralcu manj, še v istem "power-playju" pa je izenačil branilec Slava Vojnov. "Kapetan Resni" je znova zadel v 14. minuti, ko je pod prečko pospravil odbitek po strelu Michala Rozsivala. A vratar Quick je znova zablestel še pred odmorom, ko je preprečil Marianu Hossi, da bi Chicago pobegnil za dva gola.

"That 70's Show"
Tik pred polovico tekme je pritisk Kraljev v izenačenje spremenil napad treh sedemdesetic: Tanner Pearson (št. 70) je izza gola idealno zaposlil Jeffa Carterja (št. 77). Po izničeni kazni podajalca Pearsona je isti napad udaril v 35. minuti, ko je po izredni Carterjevi podaji Tyler Toffoli (št. 73) prebil obrambo in v soloakciji matiral Coreyja Crawforda za prvo vodstvo gostiteljev na tekmi.

Boj za strelsko krono Carter - Kopitar
Jeff Carter je tako dosegel še tretjo točko na tekmi, s sedmimi na zadnjih dveh tekmah pa je na lestvici najučinkovitejših igralcev končnice skoraj že ujel Anžeta Kopitarja: prvi center LA-ja ima le še točko več od soigralca in drugega centra moštva (20:19).

Doughty postavil piko na i
Zadnja tretjina je prinesla serijo velikih obramb Crawforda ob dveh zaporednih igrah z igralcem manj. A upanje Blackhawksov na preobrat je bilo razblinjeno dve sekundi po izteku zadnje kazni Rozsivalu, ko je Drew Doughty z "bombo" zadel za 4:2. V 74 minutah igre so tako Kralji kar desetkrat zatresli mrežo pred začetkom dvoboja favoriziranega Chicaga.

Dve minuti igre s šestim napadalcem namesto vratarja se je Blackhawksom obrestovalo prepozno - samo tri sekunde pred zaključno sireno je po preusmerjenem strelu Nicka Leddyja zadel Patrick Sharp in postavil končni izid tekme 4:3 za Kingse.

Pobuda prešla v roke Kraljev
Los Angeles je dobil četrtega od zadnjih 14 medsebojnih dvobojev v zadnjih dveh letih, a zdaj je pobuda v seriji prešla na stran Kalifornijcev. Na domačem ledu Staples Centra so Kralji na sedmi tekmi letošnje končnice slavili četrto zmago, medtem ko je Chicago na sedmem gostovanju doživel peti poraz. Četrta tekma serije bo v torek ob 3. uri zjutraj po slovenskem času.

Liga NHL, konferenčni finale:

Vzhod, ponedeljek ob 2.00:
NY RANGERS - MONTREAL - 2:1

Zahod:
LOS ANGELES - CHICAGO - 2:1
4:3 (1:2, 2:0, 1:1)
Vojnov 7., Carter 29., Toffoli 35., Doughty 52.; Toews 6., 14., Sharp 60.
Obrambe: Quick 24; Crawford 28.

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.