Žan Jezovšek je kar štirikrat zatresel mrežo Bleda. Foto: Drago Cvetanovič

Tekmeca v finalu bodo dobili naslednji ponedeljek, ko se bosta pomerili ekipi ECE Celje in Olimpije.

Pred 180 gledalci so železarji vse odločili že po dveh minutah. Žan Jezovšek je zadel dvakrat, Blaž Tomaževič pa enkrat. Sašo Rajsar je v peti minuti povišal že na 0:4 ob prednosti igralca več in Jeseničani so v nadaljevanju lahko zaigrali precej z nižjim ritmom. Jezovšek je dosegel štiri gole, Rajsar pa tri. Za gostitelje je bil dvakrat natančen Tadej Burazin.

Hokejska zveza Slovenije je prvotno predvidela, da se bo pokalno tekmovanje končalo že decembra. A so pozneje premaknili termin druge polfinalne tekme med Celjani in Ljubljančani, ki bo naslednji teden. Finale bo po novem 9. januarja 2017 v dvorani Tivoli.

V lanski sezoni je prvo izvedbo pokalnega tekmovanja dobila Olimpija, ki je v finalu v Podmežakli premagala Jeseničane s 4:0.