Veliko slavje v Tivoliju po zadnjem pisku sirene. Po izjemno težki sezoni so zmaji zbrali dovolj moči, da so se vrnili po zaostanku z 1:2 v zmagah. Foto: www.alesfevzer.com
Jure Sotlar
Mreži sta na zadnji tekmi mirovali 41 minut, potem pa je zadel Jure Sotlar. Foto: www.alesfevzer.com
Aleš Mušič
Aleš Mušič je dvignil pokal za naslov državnega prvaka. V samostojni Sloveniji je Olimpija prvič dobila odločilno tekmo. Med letoma 1992 in 1994 so se vedno veselili Jeseničani. Foto: www.alesfevzer.com
Navijači Jesenic
Navijači Jesenic so se v velikem številu zbrali na vseh petih tekmah finala. V Sloveniji derbi še vedno ogromno pomeni. Foto: www.alesfevzer.com
Sotlar in Koblar zagotovila naslov Olimpiji

Pred 3.700 gledalci sta v Tivoliju oba gola padla v zadnji tretjini, ko je Olimpija unovčila izkušnje. V 42. minuti je zaspala jeseniška obramba, Jure Sotlar pa je z bekhendom ukanil Žana Usa. Zmago je v 57. minuti s strelom v prazen gol potrdil Gregor Koblar. Olimpijin junak je tudi vratar Olivier Roy, ki je ubranil vseh 20 strelov. Razmerje v strelih je bilo 38:20.

Izenačena prva tretjina
V uvodnih minutah je bil ritem kar visok. V peti minuti je imel Matej Hočevar veliko prostora, a je ustrelil čez gol. V 11. minuti so bile Jesenice z igralcem več (Gregor Koblar je bil izključen) zelo nevarne, poskusili so Miha Brus, Shane Heffernan in Sašo Rajsar, vendar brez uspeha. Ko je bil na kazenski klopi Urban Sodja, so ljubljanski hokejisti podrli vratarja Žana Usa, kar je povzročilo nekaj vroče krvi. V 15. minuti je lepo akcijo izpeljal Sodja, pridrsal je pred Olimpijin gol, toda mimo Roya ni šlo. Prva tretjina je bila izenačena (streli 13:8), je bilo pa opaziti precej previdnosti, saj je v tej seriji z malo zadetki lahko vsaka napaka pomenila izgubo naslova.

Veliki priložnosti za Rajsarja in Ropreta
Tudi v drugi tretjini nobena ekipa ni želela preveč tvegati. Heffernan je v 24. minuti poskusil od daleč, a Roy ni imel težav. Najlepšo priložnost so branilci naslova zapravili v 32. minuti, ko Rajsar ni znal odbitega ploščka spremeniti v vodstvo. V naslednji minuti je bil na desni strani pred jeseniškim golom Anže Ropret, vendar se je izkazal Žan Us. V 37. minuti sta bila po medsebojnem obračunavanju izključena Matej Hočevar in Aleš Remar (to sta bili edini izključitvi v drugi tretjini), kar je prineslo živahnejšo igro in priložnosti Maksa Selana in Aleša Mušiča oziroma Mihe Brusa. A tudi po drugi tretjini je ostalo 0:0, razmerje v strelih pa se je nagnilo precej v korist Olimpije (28:18).

Spretni Sotlar le ukanil Usa
V zadnji tretjini so zmaji unovčili izkušnje iz Lige Ebel in strli železarski oklep. Odločitev je padla v 42. minuti, ko je Sotlar premagal Usa. Branilcem naslova se je priložnost za izenačenje ponudila po izključitvi Luke Kalana, vendar "power playa" niso unovčili. Nervoza je naraščala, precej vroče krvi je bilo, ko si je Sotlar pripravil priložnost, a ga je Andrej Židan s palico udaril po roki in moral na kazensko klop.
Grob nalet Čimžarja
Tadej Čimžar si je pet minut pred koncem ob grobem naletu na Mateja Hočevarja prislužil pet minut izključitve in še disciplinsko kazen igre, neredi pa so se preselili še na tribune, saj je na led priletelo nekaj stolov.
Koblar potrdil naslov
Dejan Varl je že štiri minute in pol pred koncem tvegal vse in Usa potegnil iz vrat, vendar je hitro sledila kazen. Koblar je sam pridrsal pred prazna vrata in odločil dvoboj. Gostom so popustili živci, obračunala sta Nejc Berlisk in Žiga Pešut, v zaključku srečanja sta bila izključena še Shane Heffernan in Matevž Erman.
Strasti so se vendarle pomirile in zadnje minute so zmaji ob številčni premoči zlahka pripeljali do konca. Sledilo je veliko slavje ob težko priborjenem naslovu.