Jeseničani ostajajo pri devetih zmagah v razširjeni Avstrijski ligi. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Jesenice
Acroni Jesenice so popustile v zadnji tretjini. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Čehi so tako v četrti medsebojni tekmi na Jesenicah še četrtič zmagali. V moštvo železarjev se je vrnil Anže Kuralt.

Marjan Manfreda je v 17. minuti iz gneče dosegel prvi gol na tekmi, s čimer je prekinil 154-minutni strelski post železarjev. A je že Lubomir Štach dve minuti kasneje izenačil.

Dva zadetka v 25 sekundah
Za novo vodstvo je v 25. minuti s sploh prvim golom za Jeseničane poskrbel Branislav Bendik, ki je izkoristil podajo Anttija Puse. Odločitev je padla v 46. minuti, ko so Jeseničani pri vodstvu z 2:1 v razmiku 25 sekund prejeli dva gola. Strelca Antonin Boruta in Lubomir Štach. Malo kasneje je Aleš Stanek iz protinapada povišal na 4:2. V 54. minuti je Luka Tošić presenetil pokritega Filipa Landsmana za znižanje na 3:4. A jeseniških upov je bilo dokončno konec v zadnji minuti, ko je Jiri Beroun zatresel prazna vrata.