Najbližje častnemu golu za Olimpijo je bil Mike Ratchuk, ki je v zadnji tretjini stresel prečko. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Jerry Kuhn
Ljubljanski vratar Jerry Kuhn je imel veliko dela. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Zmaji so nastopili brez poškodovanih Jana Muršaka, Damjana Dervariča, Jake Ankersta in Mateja Hočevarja, medtem ko so "rdeči biki" nastopili v najmočnejši postavi, tudi z okrepitvami iz Lige NHL. Salzburg je že 14. zapored v Ljudskem vrtu premagal zmaje, ki so nazadnje na Solnograškem slavili 28. decembra 2008.

Auld ustavil Žigo Panceta
Domači so imeli vseskozi veliko premoč, o čemer priča tudi končno razmerje strelov - 45:15. Mrežo Jerryja Kuhna je v 7. minuti načel Andreas Kristler, s čimer je postavil izid prve tretjine. V tem delu je imel najlepšo priložnost za goste Žiga Pance, ki se je po samostojnem prodoru sam znašel pred Alexom Auldom, a je ta ubranil njegov poskus.

Dva gola v manj kot minuti
Odločitev o zmagovalcu je nato dokončno padla v razmiku ene minute sredi druge tretjine, ko sta zapored zadela Justin Keller in Justin Di Benedetto. V zadnjem delu je Mike Ratchuk zadel prečko, po četrtem golu domačih pa je Kuhna v vratih zamenjal Matic Boh in ohranil mrežo nedotaknjeno.

Zmaji bodo naslednji dve tekmi odigrali doma. Najprej bodo gostili Gradec, nato pa še Dornbirn.