Brock McBride je vlil nekaj upanja Olimpiji, a je že nekaj minut po izenačenju sledila hladna prha. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Anže Ropret
Anže Ropret je v 23. minuti zgrešil skorajda prazen gol. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Zmaji klonili pred Innsbruckom

"Morski psi" so namreč v prejšnjem krogu zmagali na Madžarskem (5:2), dva dni pozneje pa plenilski pohod nadaljevali tudi v Ljubljani. Razmerje strelov na vrata je bilo 29:31.

Bartlett matiral Kuhna
Čeprav je bila Olimpija nevarnejša, so se vodstva veselili gostje. V 32. minuti je namreč odbiti plošček po obrambi Jerryja Kuhna v mrežo pospravil Michael Bartlett. Pred tem je streljal Benedikt Schennach.

McBride našel luknjo v obrambi
Olimpija je nato neuspešno napadala vse do 53. minute, ko se je ob prednosti igralca več plošček nekoliko srečno odbil do Brocka McBrida, ki je na levi strani z neposredne bližine zatresel nebranjeni del mreže. Tekma je bila nato prekinjena za nekaj časa, saj so gledalci - v dogovorjeni akciji - na led zmetali plišaste igrače, ki bodo podarjene v dobrodelne namene ljubljanskemu kliničnemu centru.

McGregor utišal Tivoli
A veselje domačih je bilo kratkotrajno. V 57. minuti je namreč Bryan McGregor v hitrem protinapadu poslal plošček pod prečko za 2:1. Igor Cvetek je neuspešno poskušal blokirati strel. Olimpija je v zadnji minuti poskušala s šestimi igralci v polju, a je gostujoča obramba na čelu z vratarjem Patrickom Machreichom, ki je ustavil 32 strelov, vzdržala.

Olimpija bo v naslednjem krogu v petek gostovala na Dunaju.
Izjave po tekmi v Tivoliju:
Bojan Zajc: "Innsbruck je odigral zelo dobro tekmo, dvignil je formo, kar se je pokazalo že v petek, ko je premagal Sapo na Madžarskem. Zavedali smo se, da to ne bo lahka tekma. Igra nam ni stekla, težko dosegamo zadetke na zadnjih tekmah. Plošček smo imeli veliko časa v posesti, a premalo streljali. Po dolgemu času nismo zadeli z igralcem več. Ne more vsega vedno reševati prvi napad, zdaj res že marsikomu zvoni zvonec. Innsbruck je streljal z vseh položajev, vsi igralci so čakali na odbitke. V tej ligi vsak lahko premaga vsako ekipo. Innsbruck je bil v globoki krizi, pa je zdaj nanizal dve zmagi v gosteh. Poskušali smo že marsikaj, menjali smo napade, še vedno čakamo, da se odpre kakšnemu igralcu. Če bomo premalo streljali, ne bo šlo."
Matej Hočevar: "Ta poraz zares boli. To je bila ena izmed tistih tekem, ko plošček nikakor noče v mrežo. Zdaj moramo pet dni kvalitetno trenirati, nato pa nas čakata dve tekmi v gosteh. To sezono bolje igramo na gostovanjih, zato je kar dobro, da naslednje tekme ne igramo v Tivoliju. Ekipe se v Ljubljani disciplinirano branijo, medtem ko mi na gostovanjih izkoristimo napadalno igro gostiteljev. Premalo smo streljali na vrata. Našemu napadu ne steče, zelo se trudimo. Prejšnje sezone je kakšen slabši strel padel v gol, letos pa je vse zakleto."
Michael Ratchuk: "Dvorana je bila res lepo polna in navijači so vseskozi stali za nami, zato nam je še bolj žal. Že vso sezono igramo slabo doma, v gosteh pa nam igra precej bolje steče. Na vse tekme se enako pripravimo, ne najdemo razlogov, zakaj nam ne steče doma. Odločajo malenkosti, "power play" nam sploh ni stekel."