Anže Kopitar je s 33. podajo na 63 tekmi sezone prišel do 52. točke, s čimer zaseda 26. mesto na lestvici najučinkovitejših igralcev Lige NHL. Foto: Reuters
Zlata Kanadčana Drew Doughty in Jeff Carter (Los Angeles Kings)
Soči je prinesel zasuk pri izidih Kraljev, ki so zdaj nanizali pet zmag, s čimer so se utrdili na 3. mestu Pacifika in imajo že 10 točk prednosti pred 9. moštvom Zahoda Winnipegom. Foto: Reuters
PK Subban (Montreal Canadiens)
Učinkoviti branilec PK Subban je tudi z nekaj sreče dosegel deseti gol sezone, a to je bilo premalo, da bi se Montreal še bolj utrdil na 2. mestu Atlantske divizije. Foto: Reuters

Kralji vztrajajo pri sistemu Darryla Sutterja, ki z obrambo duši nasprotnika in ga nato premaga z minimalno razliko. Na tekmi s prav tako obrambno odgovornimi "habsi" je tako bilo skupaj samo 43 strelov v okvir vrat Jonathana Quicka (18 obramb) in Petra Budaja (22 obramb).

Kingsi zatresli tudi lastno mrežo
Kopitarjev napad je že v 2. minuti poskrbel za prvi gol, potem ko je prvi slovenski hokejist v svoji obrambni tretjini dobil sodniški met, je sledil hitri protinapad, v katerem sta Justin Williams in Tyler Toffoli zaposlila branilca Jaka Muzzina, ki je zadel z razdalje, pri čemer je Kopitar že delal gnečo pred vrati gostov. Canadiensi so odgovorili v 15. minuti, ko je lani najboljši branilec lige PK Subban poslal plošček pred vrata, kjer pa se je od Jarreta Stolla odbil za hrbet Quicka.

AK11 z bekhendom našel Carterja
Gol odločitve je padel v 25. minuti, ko so imeli Kingsi igralca več: Alec Martinez je z modre črte podal do Kopitarja sredi napadalne tretjine, prvi center LA-ja pa je z bekhendom našel samega Jeffa Carterja, ki mu s strani ni bilo težko zadeti za 2:1, kar je bil tudi njegov 250. gol NHL-kariere. Ob koncu 2. tretjine je imel Anže Kopitar odprto pot do zadetka, a je zgrešil izpraznjena vrata, nakar je nejeverno sklonil glavo. Vseeno so Kralji na koncu premagali Canadiense in to prvič na svojem ledu po 8. marcu 2003.

Jubilej Ruffa proti "njegovemu" Buffalu
Osmo mesto Zahodne konference uspešno brani Dallas, ki je sicer tesno s 3:2 ugnal najslabše moštvo lige Buffalo. Zadetek Alexa Chiassona je osrečil trenerja Lindyja Ruffa, ki je postal 12. trener v zgodovini NHL-a s 600. zmagami. Ruff je sicer veliko večino zmag (571) zbral ravno z Buffalom, ki ga je vodil kar 16 let.

se bo najbolj okrepil za končnico?
V NHL-u se sicer te dni vse vrti okoli hokejske tržnice, saj se v sredo ob 21. uri izteče letošnji prestopni rok. Čeprav je bila najbolj udarna menjava - vratar Ryan Miller v St. Louis - že izpeljana, vznemirjenja ne manjka. Najboljšim kupcem so tako na voljo igralci, kot so Ryan Kesler, Ryan Callahan, Jason Spezza, Thomas Vanek in celo legendarni vratar Martin Brodeur, ki sicer že vso kariero brani za New Jersey.