Ray Whitney bo 8. maja dopolnil 40 let, kljub temu pa je levokrilni napadalec v izjemni formi: v rednem delu 77 točk na 82 tekmah, v končnici pa 2 gola in 3 podaje na sedmih tekmah. Foto: Reuters

V 15. minuti podaljška je Martin Hanzal dobil buli v napadalni tretjini, plošček je poslal pred vrata, kjer je bil 39-letni Whitney, ki je z bekhendom matiral Pekka Rinneja in prinesel Kojotom vodstvo v seriji. Kojoti so tako v podaljšku dobili že četrto tekmo v letošnji končnici, na sedmih tekmah pa samo enkrat niso igrali dodatka k rednim 60 minutam.

Napoved 2. kroga končnice v Ligi NHL:
Imate brado? Začenja se 2. runda in pazite na Kopitarja

Whitney odločil podaljšek po 17 letih
"Puščavski psi" so trikrat vodili, a so jih Plenilci vsakokrat ujeli. Podaljšek je pet minut pred koncem izsilil Martin Erat ob igralcu več, pri čemer so gostje v zadnji tretjini nadstreljali gostitelje s kar 16:1. Veliki junak Phoenixa je bil z 39 obrambami Mike Smith, medtem ko je Rinne zbral "le" 20 obramb.

"Marty je dobil buli, jaz sem šel pa proti golu, pri čemer je plošček poskakoval naokrog. Potem se mi je pa "usralo"," je bil presrečen Whitney, katerega vzdevek je Čarovnik. Prvak s Carolino leta 2006 je v 20-letni NHL-karieri v končnicah dosegel 21 golov, od tega dva v podaljških - prvič je bil junak dodatka pred 17 leti!

Liga NHL, 2. krog končnice
Zahod:

PHOENIX (3) - NASHVILLE (4) - 1:0
4:3 (1:1, 2:1, 0:1) - v podaljšku
Vrbata 8., Klesla 24., Boedker 37., Whitney 75.; Yip 15., A. Kosticin 32., Erat 56.

PHILADELPHIA (5) - NEW JERSEY (6) - 0:0

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.