Logan Couture je dosegel peti gol v letošnji končnici. Foto: Reuters
Daniel Paille
Daniel Paille je mojstrsko dosegel odločilni gol v New Yorku. Foto: Reuters

Morski psi so silovito pritisnili na začetku tekme. V sedmi minuti se je Joe Thornton za gostujočimi vrati dokopal do ploščka in podal Brentu Burnsu, po obrambi Jonathana Quicka je Thornton spet prišel do ploščka, Burns pa je bil v 2. poskusu natančen.

Gostitelji so v uvodni tretjini usmerili pravi enosmerni promet (razmerje v strelih 15:3), nadaljevali pa v podobnem slogu, saj so vodstvo podvojili v 24. minuti. Od daleč je streljal Dan Boyle, spretni Logan Couture pa je preusmeril let ploščka, ki je končal v mreži.

V zadnji tretjini se je slika pričakovano obrnila, saj so Kralji streljali bistveno več (14:2). Svoj edini gol so dosegli v 50. minuti, ko je po podaji Anžeta Kopitarja zadel Mike Richards. Peta tekma bo v noči na petek v Los Angelesu

Bruinsi korak od napredovanja
Boston je le še korak od konferenčnega finala, na prvi tekmi v New Yorku je namreč ugnal Rangerse z 2:1 in v seriji povedel že s 3:0. Gostitelji so povedli v 24. minuti, Kosmatinci pa so oba gola zabili v zadnji tretjini. Junak je bil napadalec 4. napada Daniel Paille, ki je dosegel gol in podajo.

DETROIT (7) - CHICAGO (1) - 2:1
V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.