Kari Lehtonen je sicer štirikrat pobral ploščico iz svoje mreže, a vseeno zbral 37 obramb. Foto: Reuters
Dallas Stars
Jamie Benn (desno) se je izkazal z dvema goloma in podajo. Foto: Reuters
Willy Mitchell in Justin Williams (Los Angeles Kings)
Justin Williams (desno) je dvakrat premagal Lehtonena. Foto: Reuters

Šele v 15. minuti so gostitelji povedli, ko je Tyler Seguin priboril plošček ob ogradi, si izmenjal dvojno podajo s Codyjem Eakinom, nato pa silovito po desni zadrsal v napad in podal na drugo stran osamljenemu Jamieju Bennu, ki je zadel za 1:0. Domači kapetan je manj kot čez tri minute vpisal podajo, ko je v hitrem protinapadu našel Johna Klingberga, ta pa je z močnim strelom pod prečko premagal Jonathana Quicka. Klingberg se je še v prvi tretjini Bennu oddolžil za podajo. Dallas je imel na ledu igralca več, Benn pa je na 3:0 povišal le 1,3 sekunde pred iztekom prvega dela tekme.

Štiri minute po začetku druge tretjine je obramba Kingsov pozabila na Seguina, ki je izkoristil podajo vratarja Karija Lehtonena, se znašel sam pred Quickom in zadel za 4:0. Čez pet minut so Kingsi vendarle znižali. Mrežo je zatresel Tanner Pearson. Po strelu z modre črte Braydena McNabba je v gneči pred vrati ploščico za hrbet Lehtonena ob številčni premoči Los Angelesa pospravil Justin Williams.

Richards vlil upanje za preobrat
Gostitelji so hitro odgovorili, ko je z modre črte z igralcem več na ledu zadel Jason Demers, toda še v drugi tretjini so se aktualni prvaki približali na 5:3, ko se je s pomočjo Jyrkija Jokipakke med strelce vpisal Mike Richards. Nekaj manj kot deset minut pred koncem je Williams v mrežo pospravil odbito ploščico, a popoln preobrat Kraljem vendarle ni uspel.

"Jasno je, da do zdaj nismo dobro igrali na domačem ledu, toda z naslednjimi domačimi tekmami lahko to spremenimo in to serijo tekem v svoji dvorani obrnemo sebi v prid," je po tekmi dejal domači kapetan. Anže Kopitar je na ledu preživel dobrih 20 minut in dvakrat streljal na vrata Starsov, Kingsi so sicer sprožili 41 strelov, gostitelji pa le 23.