Aleš Sila in Matija Pintarič sta imela že na uvodni pripravljalni tekmi ogromno dela. Foto: Iztok Novak

Avstrijci so povedli v 12. minuti, ko je bil natančen Gerhard Uterluggauer, a je hitro izenačil Tomi Mustonen. Dve sekundi pred iztekom uvodne tretjine je nekdanji branilec Olimpije Kevin Mitchell razparal mrežo z modre črte. V drugi tretjini je moral vratar Matija Pintarič še štirikrat po plošček v mrežo.

V zadnji tretjini je branil Aleš Sila, ki je prejel še dva gola. Zmaji so si priigrali precej priložnosti, a so bili zelo neučinkoviti. Izstopal je Mustonen, Boštjan Goličič pa je zapravil pet lepih priložnosti. Najboljši igralec tekme je bil vratar Beljaka Starkbaum, Beljačani so štiri gole dosegli z igralcem več.

Vasas nedorasel tekmec
Zeleno-beli se bodo v petek pomerili z večnimi tekmeci z Jesenic, ki so z 9:0 nadigrali nedorasle madžarske tekmece. Pred tekmo so bili igralci Vasasa neznanka, a kaj hitro se je pokazalo, da so Jeseničani veliko boljši. V 3. minuti so dosegli vodilni zadetek, po polovici prve tretjine pa je bilo na semaforju že 3:0. Madžari so proti jeseniškim vratom streljali prvič v 13 minuti. V drugi tretjini so imeli železarji petkrat igralca več, dvakrat pa so uspeli premagati vratarja Vasasa Rajno. V zadnjem delu se stanje na igrišču ni spremenilo, Jeseničani pa so še trikrat zadeli.