Med junaki Ottawe je bil tudi vratar Robin Lehner, ki je zbral 36 obramb. Foto: Reuters

Na zadnji tekmi sezone, ki je bila prestavljena s 15. aprila po bombnem napadu na Bostonskem maratonu, so slavili Senatorji, ki so se za nagrado izognili boju v prvem krogu z najboljšim moštvom Vzhodne konference, Pittsburghom. Penguinsi, ki se bodo tako pomerili z Islandersi, so Ottawo letos na petih medsebojnih tekmah premagali štirikrat.

Bruinsi so na vzhodu zasedli četrto mesto in se bodo udarili s Torontom. Boston je 14 sekund po začetku zadnje tretjine prek Dennisa Seidenberga izenačil na 2:2, tri minute in pol pred koncem pa je Jean-Gabriel Pageau odbiti plošček pospravil v mrežo, Kyle Turris pa je 37 sekund pred iztekom rednega dela z zadetkom v prazno mrežo potrdil zmago.

Kopitar začenja že v torek
S prvimi tremi tekmami se končnica začenja že v torek. Začeli bodo v Zahodni konferenci. Prvi dan bodo na ledu tudi branilci naslova Los Angeles Kingsi z Anžetom Kopitarjem, ki bodo gostovali v St. Louisu.