Za Ljubljančane se tekma ni začela najbolje. Madžari so potrebovali le nekaj minut, da so dvakrat premagali domačega vratarja Jeffa Frazeeja. Prvič tik po izteku kazni Alešu Mušiču, ko je smer ploščku spremenil Justin Maylan, drugič pa po kazenskem strelu Christopherja Boda, ko je prekršek naredil Sacha Guimond. Ta je že pred tem v isti akciji dobil še dveminutno kazen.

Na začetku druge tretjine je vendarle zagorel kanček upanja. Domači so imeli "power-play", le sekundo pred koncem madžarske kazni pa je Žiga Pešut v 25. minuti odbiti plošček iz bližine potisnil čez golovo črto za 1:2. V nadaljevanju je bila Olimpija boljše moštvo na ledu in v 51. minuti je spet zadela ob številčni prednosti, tokrat že po štirih sekundah po močnem strelu Guimonda. Pet sekund pred koncem je Chris Langkow zadel prečko.

V podaljšku so imeli gostitelji spet lepe priložnosti ob igralcu več, a je madžarska obramba zdržala. Potem pa je Fehervar udaril, prvi protinapad, ko sta domačim ušla dva tekmeca, je Frazee še ustavil, drugega pa ne in zmaga je po golu Thomasa Beauregarda v 66. minuti odšla v Szekesfehervar.

Ta teden še dve tekmi v Tivoliju
Razmerje v strelih na vrata je bilo 40:28. Trener Olimpije Bojan Zajc je bil najbolj jezen zaradi prečke Langkowa pet sekund pred koncem srečanja. Tokrat zmaji res niso imeli sreče, saj bi si zaslužili zmago in s tem konec črne serije porazov.

"Vsi smo razočarani ob novem porazu. Zaslužili smo ne le dve, ampak kar vse tri točke. Nismo izkoristili številnih priložnosti. V drugi in tretji tretjini smo bili precej boljši tekmec. Zadeli smo tudi prečko. Treba je gledati pozitivno, saj smo se po zaostanku z 0:2 vrnili nazaj v igro. V podaljšku smo letos dobili že nekaj tekem, igra je potekala gor in dol. Mi nismo zadeli, oni pa so unovčili protinapad. S tako igro smo lahko konkurenčni ekipam s spodnjega dela lestvice," je pojasnil Zajc, ki je zelo zadovoljen z dobrim vzdušjem v garderobi kljub najdaljši seriji porazov, odkar zeleno-beli igrajo v razširjenem avstrijskem prvenstvu.

"Izgubili smo štiri nosilce igre pred mesecem dni. Zelo se pozna, da imamo mlado in neizkušeno ekipo, nimamo dodane vrednosti. Upam, da bomo dobili kakšno okrepitev za drugi del, ko bi lahko še kako mešali štrene tekmecem. Zdaj sem vesel že zaradi tega, da nihče v zadnjih tednih ni odšel, čeprav se to lahko še zgodi do 31. januarja. Res preživljamo težke čase. Verjetno je to najtežje obdobje tega kluba, a najlažje bi bilo odnehati. Imamo dovolj močnih karakterjev v naši ekipi in voz se vleče naprej," je še dodal Zajc. Ta teden Ljubljančane čakata še dve tekmi v Tivoliju - v petek z Dornbirnom, v nedeljo pa z Bolzanom.

Termina za finale pokala še ni
Srečali smo vodjo tekmovanja pri Hokejski zvezi Slovenije Bogdana Jakopiča, ki še vedno ni znal pojasniti, kdaj bo odigran finale Pokala Slovenije med Olimpijo in Jesenicami. Pomočnik trenerja in vodja ljubljanske ekipe Jože Kovač je poudaril, da je Olimpija predlagala 17. ali 24. januar, a bodo takrat Jeseničani težko igrali. 18. januarja gostujejo v Kitzbühelu, 25. januarja pa se že začenja drugi del Alpske lige. Tekme v obeh ligah si sledijo druga za drugo in januarja bo zelo težko odigrati finalno pokalno tekmo, ki naj bi bila v Tivoliju.