Robert Sabolič je z 12. golom sezone priboril Jesenicam 16. točko sezone. Foto: Iztok Novak
Jaakko Suomalainen
32-letni finski vratar Jaakko Suomalainen, ki nima ravno blesteče statistike, se je tokrat v Linzu izkazal s kar 41 obrambami, medtem ko jih je Alex Westlund zbral 36. Foto: Iztok Novak
Andrej Hebar
Andrej Hebar je kot tretji strelec Olimpije dosegel edini gol pri izvajanju kazenskih strelov in priigral Olimpiji pomembno drugo točko v Zagrebu. Foto: Iztok Novak
Robert Kristan
Slovenski vratar Robert Kristan je prvi adut "medvedov", ki se po slabšem začetku sezone pridno vzpenjajo po lestvici Lige Ebel. Foto: Iztok Novak
Žiga Pance.
Žiga Pance je v 15. minuti poskrbel za potezo tekme, ko je z imenitnim delom rok prišel do gola za 2:2. Štiri minute pred koncem pa je pri izidu 5:5 iz bližine zadel vratnico. Foto: Iztok Novak

Linz je proti Jesenicam prvi dve tretjini dobil z 1:0, nato pa so gostujoči "železarji" v 1. minuti zadnje tretjine v vsega desetih (!) sekundah izenačili. Najprej je zadel Rok Tičar, v naslednjem napadu pa je Alex Westlund klonil po strelu Roberta Saboliča.

Purdie za vodstvo, Shearer za zmago
Do konca rednega dela in v 5-minutnem dodatku ni bilo zadetkov, tako da so zmagovalca odločili kazenski streli. Pri teh je drugo točko gostiteljem prinesel Robert Shearer, ki je matiral tokrat razpoloženega Jaakka Suomalainena (41 obramb!). "Železarji" so doživeli že četrti zaporedni poraz, a so v tolažbo tokrat vsaj osvojili eno točko.

Pri obeh uvodnih zadetkih "črnih kril" je bil vpleten Bradley Purdie. 38-letni Kanadčan je najprej v 10. minuti lepo zaposlil Daniela Oberkoflerja, v 24. pa je Purdie kaznoval izključitev Erica Wernerja. Trener "rdečih" Heikki Mälkiä je po treh zaporednih porazih premešal napadalne trojke, razdrl je tudi vroči napad Jeglič-Tičar-Sabolič.

Deset golov v Zagrebu
Po rednem delu in podaljšku je bilo v Domu sportova 5:5, čeprav je Olimpija kar štirikrat vodila. "Zmaji" so blesteli pri igri s številčno premočjo, saj so tako dosegli kar štiri gole, poleg tega pa so izničili vse svoje kazni. Na drugi strani je s "hat-trickom" zablestel Ryan Kinasewich, hkrati pa so Zagrebčani ob razpoloženem Robertu Kristanu (30 obramb) vedno znova hitro izničili zaostanek.

Pri "loteriji" je odločitev padla v tretji seriji, Hebar je "Lixa" ukanil z močnim strelom med nogama, na drugi strani pa je Matija Pintarič (37 obramb) zaustavil poskus Franka Banhama in Olimpija je po mesecu in pol le prišla do zmage v gosteh.

Olimpijino vodstvo trajalo le 20 sekund
Gostje so povedli ob igralcu več, ko je Pavlin z modre črte strel usmeril proti Mattu Higginsu, ki je podstavil palico in premagal Kristana. "Medvedi" so vrnili že 20 sekund pozneje, ko je Kinasewich takorekoč iz "bulija" presenetil Pintariča. Po dveh izrednih priložnostih "zmajev" ob igralcu manj je solo ob "penalty killu" uspel Kinasewichu (2:1). Pet minut za tem se je za vse zamujene priložnosti Olimpije odkupil Žiga Pance, ki je s pravo miniaturo pred vrati Medveščaka izigral obrambo in "Lixa" ter poskrbel za izenačenje.

Hat-trick Kinasewicha za tretje izenačenje
Na začetku 2. tretjine je Olimpija le izkoristila prednost dveh igralcev več, Hebar je nakazal strel in podal na nastavljeno palico Petra Šachla. Tretje izenačenje je prišlo na vrsto v 32. minuti, ko je John Hecimović prodrl po desni, Kinasewich pa je v zraku preusmeril plošček v gol za prvi njegov hat-trick v Ligi Ebel.

Letang udaril dve sekundi pred odmorom
Na že tretje vodstvo "zmajev" - v 36. minuti je drugič zadel Higgins - so "medvedi" odgovorili prav v zadnjih sekundah 2. tretjine. Alan Letang je po samostojnem prodoru zadel le dve sekundi pred odmorom! Po novi izključitvi nediscipliniranih gostiteljev je razpoloženi "power play" zeleno-belih poskrbel še za četrti gol. Pavlin je streljal, Hebar pa je bil tokrat tisti, ki je podstavil palico za 5:4. Tudi četrto vodstvo Ljubljančanov ni dolgo trajalo, po akciji Franka Banhama je odbitek v zgornji kot Olimpijinih vrat poslal T. J. Guidarelli (5:5).

Jesenice so zdrsnile na 7. mesto, med slovenska kluba pa se je vrinil Linz, medtem ko je Alba padla na zadnje, 10., mesto Lige Ebel.