Jean-Philippe Lamoureux
Jean-Philippe Lamoureux se je izkazal na prvih dveh tekmah proti rdečim bikom. Foto: www.alesfevzer.com

Gostje so pred 320 gledalci povedli že v 3. minuti, ko je Luka Tošič našel Saša Rajsarja. To je bilo sploh prvič v tej seriji, da so Jeseničani prvi zadeli na tekmi. V uvodni tretjini so imeli premoč (streli 7:14).

Na začetku druge tretjine je imela Slavija dvakrat prednost igralca več, a ji ni uspelo izenačiti. Kazen je prišla, ko je na kazenski klopi sedel Jure Sotlar. Damirja Ejupa je s palico zadel v oko in moral je na pregled v klinični center v Ljubljani. V "power playu" so Jeseničani stisnili domače pred gol in si priigrali dve lepi priložnosti, v tretjem poskusu pa je Tošič povišal na 0:2. V 32. minuti je branilec Luka Ščap z lepim strelom pod prečko znižal.

V zadnji tretjini so gostje nadzorovali potek dogajanja, Tomaž Trelc je 45 sekund pred koncem zapustil vrata, a se izid ni spremenil. Razmerje v strelih na vrata je bilo 19:37.

Beljak in Znojmo v podaljšku izenačila na 1:1

Zelo napeto je tudi v četrtfinalnih serijah Lige Ebel. Le Sapa Fehervar presenetljivo vodi proti Dunajčanom že z 2:0 v zmagah. Madžari so tokrat v dvorani Alberta Schultza zanesljivo zmagali (1:4).

Beljak se je po grenkem porazu v petek v Salzburgu hitro pobral in z zmago s 6:5 po podaljšku izid v seriji izenačili na 1:1. John Hughes, ki je bil lani odpuščen zaradi neprimernega obnašanja zunaj ledenih ploskev, je štiri minute pred koncem zadel za rdeče bike in izsilil podaljšek, ki ga je v 64. minuti odločil Mark Santorelli. Klemen Pretnar je podal za četrti zadetek Beljaka.

Vroče je bilo tudi v sejemski dvorani v Celovcu, kjer so Orli iz Znojma v 88. minuti dosegli zmago (5:6) in izenačenje na 1:1. Odločil je Ondrey Sedivy. Bolzano je odpravil Linz s 6:4 in prav tako izenačil na 1:1.

0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Stanje v zmagah je v krepkem tisku; igrali so na štiri zmage.

6:4 (3:2, 1:2, 2:0)

Stanje v zmagah je v krepkem tisku; igrajo na štiri zmage. Tretje tekme bodo v torek, četrte pa v petek.