Jeseničani so dobili tudi četrto medsebojno tekmo proti Olimpiji v letošnji sezoni. Foto: www.alesfevzer.com
Miha Logar
SŽ Olimpija
Železarji še četrtič premagali Olimpijo

Prva tretjina se je pred 2.000 gledalci kljub priložnostim na obeh straneh končala brez golov. Precej več priložnosti so imeli Ljubljančani (razmerje strelov 16:4). Aljaž Uduč je že v 1. minuti prišel do nevarnega strela, a je meril mimo vrat. Tudi Uroš Batič, Aljaž Chvatal in predvsem Matic Kralj ob številčni prednosti niso znali premagati odličnega vratarja Clarka Saundersa. Robert Kristan je moral nekajkrat posredovati, nevarnejša sta bila poskusa Mihe Logarja in Luke Bašiča. Olimpija je imela ob koncu uvodne tretjine dve priložnosti z igralcem več, a ni nobene izkoristila.
Tudi uvod drugega dela je prinesel dinamično igro s kar nekaj priložnostmi, v glavnih vlogah sta bila oba vratarja Kristan in Saunders.

Alagić povedel Jesenice v vodstvo
V 30. minuti pa vodstvo Jesenic. Bašič je izza vrat mojstrsko podal pred vrata, kjer je Adis Alagić "s prve" poslal plošček v desni zgornji kot Kristana. Alagić je Jesenice okrepil konec novembra, potem ko v Beljaku ni dobil prave priložnosti za igro v Ligi Ebel.

Piispanen ob 5:3 povišal na 2:0
Malo pozneje je Gal Koren sam pridrsal pred Saundersa, a je ta dobil dvoboj na "štiri oči". Uspešnejši so bili Jeseničani, ki so v 34. minuti povišali vodstvo. Ob prednosti dveh igralcev več (izključena sta bila Črt Snoj in Maks Selan) so izigrali obrambo Olimpije, tako da je Markus Piispanen na levi vratnici plošček poslal za hrbet nemočnega Kristana. Pri zadetku sta bila podajalca Miha Brus in Miha Logar. V 39. minuti je Andrej Hebar sam pridrsal pred Saundersa, a je bil ta uspešnejši. Razmerje strelov po dveh tretjinah je bilo 31:20 za zmaje.

Logar zapečatil usodo Olimpije
Olimpija je v zadnjem delu poskušala priti do zadetka priključka, a ji ni uspelo. Na drugi strani je vse njene upe v 50. minuti pokopal Miha Logar, ki je prestregel plošček po podaji Kristjana Čepona, nato sam pridrsal pred Kristana in ga mojstrsko matiral. Zmaji do konca niso imeli več moči, da bi resneje napadli visoko vodstvo in zmago železarjev. Razmerje strelov 40:23 za Olimpijo.
Ekipi se bosta čez 14 dni (30. decembra) znova srečali v Podmežakli. Dva derbija bosta na sporedu tudi januarja.