Gaber Glavič je bil lahko znova zelo zadovoljen. Železarji so že drugič zapored osvojili tri točke na gostovanju, v Tivoliju pa so v letošnji sezoni tudi dobili obe tekmi. Foto: www.alesfevzer.com

Mladi Salzburžani so se v zadnjih tednih izkazali za zelo neugodne tekmece. V torek so doma po kazenskih strelih premagali SŽ Olimpijo z 2:1, ob izteku lanskega leta pa so Jeseničane že premagali v Podmežakli s 3:1.

Tokrat železarji niso dovolili presenečenja, po izenačenem začetku pa so v drugi polovici tekme stopnjevali ritem. Blestel je Clarke Saunders, ki je zbral 37 obramb. V 33. minuti je mrežo gostiteljev načel David Planko. Na začetku zadnje tretjine je bil natančen Urban Sodja, 54 sekund pred koncem tekme pa je Tadej Čimžar zatresel prazno mrežo, saj je domači čuvaj mreže Daniel Fiessinger že dve minuti in pol pred koncem zapustil vrata.

Mladi Celovčani nemočni v Tivoliju
Ljubljančani so pričakovano napolnili mrežo zadnjeuvrščenih Celovčanov (8:2). Razmerje v strelih na vrata je bilo kar 40:14. V prvi tretjini je bil edini strelec Andrej Hebar v 5. minuti. Na začetku druge tretjine je Miha Pesjak zadel celo z igralcem manj, dvakrat je bil natančen še Maks Selan in po 40 minutah so zmaji vodili že s 6:1. Robert Kristan je tokrat počival, v vratih je bil Tilen Spreitzer.
Jeseničani so v letošnji sezoni v Alpski ligi dobili tri izmed štirih derbijev z Olimpijo. Obe tekmi v Tivoliju so dobili (3:2 in 3:0), edini poraz pa so doživeli v soboto na domačem delu (2:4).