Železarji so bili v prvi tretjini boljši nasprotnik, saj so sprožili občutno več strelov na gol nasprotnika (3:11). Vratar Slavije Jakob Rajšp je bil zelo razpoložen. V drugi tretjini sta mreži še naprej mirovali, izjemni Rajšp je ubranil vseh 29 strelov Jeseničanov. Založani so v dveh tretjinah sprožili le šest strelov na vrata gostov.

V 42. minuti je bil izključen Andraž Čampa. Jeseničani so izkoristili tretjo prednost igralca več na tekmi. Po podajah Tadeja Čimžarja in Mihe Pesjaka je zadel Židan.

Z novimi tremi točkami so se železarji povzpeli na tretje mesto Lige INL. Vse misli so zdaj usmerili k torku, ko se obeta poslastica v Podmežakli. Ob 19.15 bo na sporedu finale Pokala Slovenije proti Telemachu Olimpiji.

Pomočnik trenerja Terlikar nazaj na led
Uprava kluba se je v dogovoru z glavnim trenerjem Dejanom Varlom odločila, da zaradi težjih poškodb napadalcev Miha Brusa, Davida Sefiča in Urbana Sodje v ekipo kot aktivnega igralca vrne dozdajšnjega pomočnika trenerja Anžeta Terlikarja. Prvič je zaigral že v Zalogu, domačemu občinstvu pa se bo prvič predstavil na torkovi finalni tekmi za Pokal Slovenije.