Jiri Reznar
Trener Znojma Jiri Reznar ni pričakoval hladne prhe po vodstvu z 2:0. Foto: MMC RTV SLO

V torek so Ljubljančani na tekmi za superpokal Slovenije zmagali v Podmežakli (2:4) in pridobili samozavest, v petek je v Tivoliju padel Gradec po podaljšku (2:1), danes pa so izbranci Bojana Zajca nadaljevali uspešen niz še na Češkem. Gostitelji so imeli veliko premoč (streli na vrata 44:23), a je blestel Jeff Frazee.

Orli povedli z 2:0
V 4. minuti je Libor Šulak iz bližine poskrbel za vodstvo Orlov, ki so imeli v prvi tretjini premoč (streli 16:7).

Ko je David Bartoš v 28. minuti povišal na 2:0, se je zdelo, da je Olimpija v izgubljenem položaju. 22 sekund po drugem zadetku Čehov je Gilbert Gabor prejel štiriminutno kazen zaradi igranja z visoko palico. Žiga Pešut je v 31. minuti z igralcem manj vlil upanje zmajem po podaji Chrisa Langkowa.

Prvenec Tima Ograjenška za prvo zmago po 60 minutah
V 45. minuti je razigrani Pešut izenačil, tri minute zatem pa je Tim Ograjenšek z modre črte izkoristil podajo Kristapsa Bazevicsa. 21-letni Celjan se je veselil prvega zadetka v Ligi Ebel. Čehi, ki so aprila igrali v finalu Lige Ebel, so skušali izenačiti, a je blestel Frazee. Ameriški čuvaj mreže je zbral kar 42 obramb (95,5 odstotka obranjenih strelov).

V torek v Tivoli prihaja KAC. Celovčani so v velikem derbiju premagali VSV Beljak s 5:3.