Že od samega začetka so Ljubljančani pred 860 gledalci pritisnili na vrata gostov, ki jih je reševal odlični vratar Thomas Stroj. V sedmi minuti so zmaji kronali napadalno igro. Po protinapadu je Stroja premagal Žan Jezovšek. Veselje gostiteljev pa ni bilo dolgo, saj so gostje izkoristili veliko napako domače obrambe, ki jo je kaznoval Finec Aleksi Jaervinen. Domači vratar Žan Us do takrat ni imel veliko dela, enako pa velja za obdobje do konca prve tretjine, v katerem se je nekajkrat izkazal Stroj, ki je bil najzaslužnejši, da je bilo po prvih 20 minutah izenačeno. Razm,erje v strelih na vrata po 20 minutah je bilo kar 20:1.

Na začetku drugega dela so bili Avstrijci pogumnejši, a so bili za to hitro kaznovani. Gregor Koblar je v 25. minuti dal drugi gol za Olimpijo, ob koncu tretjine pa je svoj drugi zadetek na tekmi dosegel še Jezovšek. Premoč zeleno-belih se je nadaljevala tudi v zadnjem delu, ko sta v polno zadela še David Planko ob igralcu več na ledu, in Janez Orehek, ki je kaznoval poigravanje gostujočega igralca pred vrati svojega vratarja.

Razmerje strelov je bilo 49:14, Ljubljančani so bili premočni v napadu, so pa v obrambi naredili kar nekaj napak. Naslednjo tekmo bo Olimpija igrala v sredo, ko bo gostovala v Celovcu pri drugi ekipi KAC-a.

Jezovšek igralec tekme
"V premoru od zadnje tekme v Alpski ligi smo se spočili, ritem tekmovanja pa smo obdržali s tekmo v državnem prvenstvu. Če bomo tako nadaljevali, bodo tudi izidi prišli sami od sebe,« je po tekmi povedal Jezovšek, ki ga je na glavi krasila čelada za najboljšega igralca tekme.

Z zmago je bil zadovoljen tudi trener Jure Vnuk, ki je povedal, da so z ekipo desetdnevni premor v ligi izkoristili za trening. "Morda smo bili danes malo utrujeni, saj smo kar konkretno trenirali. Začeli smo zelo dobro, ena napaka nas je malo zaustavila, a se nismo pustili zmesti in nadaljevali dobro za zmago."