Miha Brus je trikrat zatresel mrežo mladih Jeseničanov. Foto: BoBo
Andrej Hebar

V uvodni tretjini je bilo težišče dogajanja večino časa v obrambni tretjini Maribora. Andrej Hebar je v 10. minuti matiral Roka Stojanoviča, do konca tretjine sta bila natančna še Nik Petek in Aljaž Uduč.

Premoč hokejistov iz Tivolija se je nadaljevala tudi v drugi tretjini. Mariborski hokejisti so le s težavo prihajali iz obrambne tretjine, tako da resnih priložnosti pred Olimpijinim golom v tem delu tekme ni bilo. Tilen Spreitzer ni imel veliko dela. Hebar (celo z igralcem manj) in Gal Koren sta povišala vodstvo zmajev na 5:0.

V zadnji tretjini je Andraž Zibelnik zadel ob prednosti igralca več, končni izid pa je postavil Miha Pesjak deset minut pred koncem.

Mladi Jeseničani popustili v zadnji tretjini
Na zadnji četrtfinalni tekmi so SIJ Acroni Jesenice premagale ekipo HD Mladi Jesenice z 11:1. V uvodnih 20 minutah so mladi hokejisti prikazali sijajno igro. Državni prvaki so povedli v 10. minuti, ko je bil natančen Miha Brus. Zadetek ni imel posebnega učinka na moralo mladih hokejistov, ki so nadaljevali svojo igro, ki se jim je obrestovala v 14. minuti, ko so ob številčni prednosti izenačili. Zadel je Viktor Kastel.

Mladi igralci so zdržali do 29. minute, ko je zadel Jaka Šturm. Zbranost mladih Jeseničanov je nekoliko popustila, obramba si je privoščila napako in to je unovčil Jaka Sodja. Po polminutnem odmoru so se zbrali. V 35. minuti je Brus povišal na 4:1, kar je bil tudi izid po dveh tretjinah. V zadnji tretjini je mladim igralcem zmanjkalo moči in državni prvaki so zadeli kar sedemkrat.