Tekmo Udinese - Juventus je v živo spremljalo nekaj več kot 25.000 gledalcev. Foto: MMC RTV SLO/M. R.
Cristiano Ronaldo
Strel Cristiana Ronalda za drugi gol na srečanju v 37. minuti. Foto: EPA
Ronaldo se je četrtič vpisal med strelce v Serie A. Foto: EPA
Portugalec je v svojem značilnem slogu proslavil zadetek na Dacia Areni. Foto: Reuters
V objemu soigralcev Blaisa Matuidija, Giorgia Chiellinija in Miralema Pjanića. Foto: Reuters
Juventus
Pozdrav navijačev po koncu tekme. Foto: EPA
Rodrigo Bentancur je v 33. minuti poskrbel za vodstvo stare dame z 1:0. Foto: Reuters
Udinese - Juventus
Na zvezdnike Juventusa je ob izhodu iz slačilnice na kratki poti do avtobusa čakalo kar nekaj lovcev na selfije in avtograme. Foto: MMC RTV SLO/M. R.
Dacia Arena
Stadion Friuli v Vidmu je pred tremi leti doživel temeljito prenovo in sodi med najsodobnejše stadione v Italiji. Zdaj nosi ime po pokrovitelju - Dacia Arena. Foto: Reuters

Osem zmag v italijanskem prvenstvu in dve zmagi v Ligi prvakov - štart čete Massimiliana Allegrija na začetku sezone je zares udaren. Juve še nikoli prej ni bil tako uspešen, devet zmag je nanizal v uvodu v sezono 2005/06, ko ga je vodil Fabio Capello.
Že pogled na klop Juventusa pove vse: ob izjemni konkurenci v moštvu se nekateri zvezdniki borijo, da bi sploh lahko odigrali kakšno minuto. Osmi zaporedni "scudetto" je samoumeven, cilji pa so seveda še precej višji. Prestižni pokal za zmago v Ligi prvakov se je Torinčanom v zadnjih sezonah vztrajno izmikal. Leta 2015 in 2017 so izgubili v finalu, aprila letos pa jih je v četrtfinalu po sporni enajstmetrovki pokopal prav Ronaldo v dresu madridskega Reala.
Allegri: Z Ronaldom ne živim v isti hiši
33-letni Portugalec je bil v središču dogajanja tudi v Vidmu, kjer je vsaj tretjina izmed 25.000 gledalcev na sodobnem stadionu Dacia Arena navijala za Juventus. Vse vstopnice so bile "razgrabljene" že več tednov pred tekmo, čeprav so pri furlanskem prvoligašu pošteno navili običajne cene. Brez sezonske vstopnice je bilo treba za ogled Ronalda v živo odšteti najmanj 60 evrov, za sedež na osrednjem delu glavne tribune celo 140! Za primerjavo: vstopnice za prvo tekmo v sezoni proti Sampdorii so stale od 25 do 45 evrov.
Allegri se na novinarski konferenci po tekmi ni mogel izogniti niti tistim manj prijetnim vprašanjem o svojem varovancu, ki ga je Američanka Kathryn Mayorga pred dnevi obtožila spolnega delikta. Ta naj bi se sicer zgodil pred več kot devetimi leti v Las Vegasu. "Kako Cristiano doživlja vse te dogodke, ko ne trenira oziroma ne igra tekem, ne vem, ker ne živim z njim v isti hiši. Na igrišču je vse v redu, to je najpomembnejše. Treniral je resno in dosegel izjemen zadetek," je dejal trener Juventusa.
Bentancur sklenil sijajno akcijo
Udinese, ki se bo z mlado ekipo tudi v tej sezoni najbrž boril za obstanek, je v uvodne pol ure še uspel zadržati mrežo nedotaknjeno, čeprav so se napadi gostov vrstili.

V 33. minuti so imeli gostitelji kot, vratar gostov Wojciech Szczesny je žogo ujel in jo hitro podal naprej. Paulo Dybala je na sredini igrišča podal do Rodriga Bentancurja, ki je na desni strani zaposlil Joaa Cancela. Izjemno aktivni in pri podajah zelo natančni portugalski branilec, po mnenju mnogih najboljši igralec tekme, je poslal predložek pred vrata, kjer je Bentancur prehitel Ronalda in z glavo zatresel mrežo s petih metrov. To je bil prvi zadetek urugvajskega vezista, odkar je poleti 2017 prišel v Torino. Posvetil ga je pokojni materi.
"Bentancur je odigral najboljšo tekmo pri Juventusu. Dobro je igral v tehničnem in taktičnem smislu. Od njega lahko v prihodnosti pričakujemo veliko," ga je pohvalil Allegri.
Ronaldo unovčil podajo Mandžukića
Gostitelji se še niso uspeli pobrati, ko je Mario Mandžukić streljal s šestih metrov, mladi vratar Simone Scuffet pa se je izkazal s parado. Osem minut pred odmorom je Hrvat v kazenskem prostoru našel Ronalda, ki je z diagonalnim strelom z levo nogo povišal na 0:2. Zadetek je proslavil z značilno gesto in še podžgal številne evforične navijače.

Odlični vratar Scuffet preprečil polom Udineseja
Udinese je precej bolje začel drugi polčas V 50. minuti je Rodrigo de Paul s prostega strela podal pred vrata, v gneči je do strela prišel napadalec Kevin Lasagna, pred golovo črto pa je žogo odbil Alex Sandro.
Juventus ni našel prave igre v uvodne četrt ure drugega dela, zato je Allegri v igro poslal Federica Bernardeschija. V zadnjih 20 minutah je odlični vratar Scuffet, ki je bil vzgojen v domačem klubu, preprečil polom Udineseja z nekaj izvrstnimi posredovanji. V 75. minuti je odbil strel Ronalda z desetih metrov, pet minut pred koncem pa je strel Cancela z 20 metrov s konicami prstov preusmeril v prečko.
"S tehničnega vidika ena izmed najboljših tekem"
"Po devetih zmagah je bil to zahteven preizkus, saj bi bili lahko pred reprezentančnim premorom preveč sproščeni. Toda igrali smo resno, tudi po vodstvu z 2:0. S tehničnega vidika je bila to ena izmed naših najboljših tekem. Ustvarili smo si veliko priložnosti in tekmecem dopustili zelo malo. V Serie A prvič v tej sezoni na dveh tekmah zapored nismo prejeli zadetka, kar je pozitivno. Tako moramo tudi nadaljevati. Žogo smo si podajali zelo dobro in hitreje. Udinese se je dobro branil, a bili smo potrpežljivi in si tudi po izgubljenih žogah hitro priborili žogo nazaj. Na novem treningu se zberemo šele v sredo in zdaj si bomo lahko malce napolnili baterije," je po zmagi še povedal Allegri.
Juventus bo v prihodnjem krogu 20. oktobra gostil Genoo, medtem ko se na Friuliju obeta nov spektakel, saj v našo soseščino prihaja Napoli.

8. krog:
TORINO - FROSINONE 3:2 (1:0)
Rincon 20., Baselli 46., Berenguer 71.; Goldaniga 58., Ciano 64.
Krajnc (Frosinone) je igral do 85. minute.

CAGLIARI - BOLOGNA 2:0 (1:0)
Pedro 22., Pavoletti 68.

UDINESE - JUVENTUS 0:2 (0:2)
Bentancur 33., Ronaldo 37.

Udinese: Scuffet, Stryger Larsen, Troost-Ekong, Nuytinck, Samir, Behrami (62./Pussetto), Barak (75./Teodorczyk), Fofana, Mandragora, de Paul, Lasagna (86./Felipe Vizeu).

Juventus: Szczesny, Joao Cancelo, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro, Bentancur, Pjanić (89./Barzagli), Matuidi (46./Can), Dybala (66./Bernardeschi), Mandžukić, Ronaldo.

Sodnik: Rosario Abisso

EMPOLI - ROMA 0:2 (0:1)
N'Zonzi 36., Džeko 85.
Caputo (Empoli) je v 58. minuti z 11-metrovke streljal čez vrata. Zajc (Empoli) je igral vso tekmo.

GENOA - PARMA 1:3 (1:3)
Pjatek 6.; Rigoni 16., Siligardi 26., Ceravolo 30.
Vodišek (Genoa) je bil na klopi, Štulac (Parma) je odigral vso tekmo.

ATALANTA - SAMPDORIA 0:1 (0:0)