Marcel Kittel je dosegel deseto etapno zmago na Touru. Foto: Reuters
Junak sobotnega kronometra Geraint Thomas je zadržal rumeno majico. Foto: Reuters
Kittel že izpolnil cilj na letošnjem Touru
Posnetek sklepnega šprinta v Liegeu
Tudi Froome udeležen v množičen padec

Drugo mesto je zasedel Arnaud Demare, tretji pa je bil Andre Greipel, ki je zaokrožil sijajen dan za Nemce. Mark Cavendish je zasedel četrto mesto, Peter Sagan je bil zaprt in moral se je zadovoljiti le z desetim mestom.
"Zelo sem vesel te zmage. Etapa se je začela v Nemčiji pred ogromno ljudmi, zato je bil tudi moj cilj danes dobiti to preizkušnjo," je povedal Kittel, ki je po uradnih podatkih v šprintu dosegel hitrost 69,19 kilometra na uro. Z desetimi bonifikacijskimi sekundami se je prebil že na tretje mesto v skupnem seštevku.
29-letni kapetan ekipe Quick Step je leta 2013 dobil štiri etape Toura, po prvem dnevu pa je tudi oblekel rumeno majico. Tudi leta 2014 je štirikrat prišprintal do zmage, lani pa je dobil četrto etapo.

Phinney in Offredo ujeta en km pred ciljem
Etapo je zaznamoval tudi dolg beg, trajal je kar 200 kilometrov. S pobegom so v dežju poskušali Taylor Phinney (Cannondale-Drapac), Thomas Boudat (Direct Energie), Laurent Pichon (Team Fortuneo - Oscaro) in Yoann Offredo, a so šprinterske ekipe poskrbele, da si niso privozili večje prednosti. Phinney in Offredo sta bila ujeta 1.100 metrov pred ciljem.

Froome se je znašel na tleh
30 km pred ciljem je v glavnini prišlo do padca na spolzkem cestišču. Na tleh se je znašel tudi Chris Froome, ki je dobil nekaj odrgnin, zamenjal pa je tudi kolo. Moštveni kolegi iz ekipe Sky so ga popeljali nazaj v glavnino.

"Na srečo nimam nobenih poškodb, le nekaj kože imam posnete. To je sestavni del Toura. Pri taki hitorsti se je bilo nemogoče izogniti padcu. Najbolj pomembno je, da smo se hitro vrnili v glavnino in nismo izgubili časa," je poudaril Froome.

Tudi letos smo na MMC-ju pripravili nagradno igro Navidezna dirka. Še vedno se lahko prijavite, letos prvič podeljujemo nagrade tudi za zmagovalce posameznih etap! V 2. etapi je največ točk zbral uporabnik brumbrumbrum (478 točk), ki bo za nagrado prejel knjigo Dirka po Italiji: zgodovina najznamenitejših Girov avtorja Brendana Gallagherja in bidon.

Enako nagrado bodo prejeli vsi dnevni zmagovalci ravninskih etap, medtem ko bodo zmagovalci gorskih etap in obeh kronometrov prejeli knjigo Klub rumene majice - kako razmišljajo zmagovalci Dirke po Franciji avtorja Edwarda Pickeringa in bidon.

Upoštevane so spremembe, ki so opravljene do 11.00 za vsak dan. Podrobnejša navodila lahko preberete tukaj.

Skupni zmagovalec bo dobil 300 evrov vplačila v sklad ALTA GLOBAL, drugi 200 evrov in tretji 100 evrov vplačila v isti sklad. Prvih deset bo prejelo bidon.

Roglič, Brajkovič in Bole v cilju z glavnino
Slovenski kolesarji niso bili v ospreju. Primož Roglič (LottoNl-Jumbo) je bil 121., Jani Brajkovič je zasedel 122. mesto, Grega Bole (oba Bahrain-Merida) pa 159. Vsi trije so prišli v cilj v času zmagovalca. Borut Božič (Bahrain-Merida) je zaostal 51 sekund in končal na 163. mestu. Roglič, ki je padel na sobotnem kronometrtu, je v skupnem seštevku na 58. mestu z 52 sekundami zaostanka.

V ponedeljek cilj na kratkem, a strmem vzponu
V ponedeljek kolesarje čaka razgibana, 212,5 km dolga etapa med Verviersom in Longwyjem. Na sporedu bodo trije vzponi četrte kategorije in dva vzpona tretje kategorje. Zaključek bo zelo zanimiv, saj kolesarje čaka vzpon na Cote des Religieuses, ki je dolg 1,6 km in ima 5,8-odstoten naklon.