BMC je dobil izenačen boj s Skyem, ki je zaostal le sekundo. Foto: Reuters
V Pireneje v rumenem prihaja Froome

BMC je letos slavil že na podobnem ekipnem kronometru na Kriteriju Dauphine. Ameriška ekipa je obenem tudi v vožnji na čas osvojila naslov svetovnega prvaka. Izvrstno je nastopil Sky. Nekateri so pred etapo napovedovali, da bi Froome lahko izgubil rumeno majico, a je z moštvenimi kolegi odpeljal odličen kronometer in le za sekundo zaostal za zmagovitim moštvom. Britanec je dolgo sam narekoval ritem.

Po kronometru je zdaj drugi kapetan BMC-ja Tejay Van Garderen, ki zaostaja 12 sekund. 27 sekund na tretjem mestu zaostaja njegov moštveni kolega Greg Van Avermaet, Peter Sagan pa je z 38 sekundami zaostanka zdaj tretji. Dobro so svoje delo opravili kolesarji Movistarja, ki so zasedli četrto mesto. Nairo Quintana je v skupnem seštevku napredoval na deveto mesto, zaostaja pa skoraj dve minuti. Alejandro Valverde, ki tudi dirka za Movistar, je sedmi.

Contador proti Froomu izgubil 27 sekund
Četrti je bil na kronometru Tinkoff Saxo, ki je zaostal 28 sekund. Sagan je izgubil drugo mesto, Alberto Contador pa se je sicer prebil na četrto mesto, a proti Froomu izgubil novih 27 sekund, tako da zdaj njegov zaostanek znaša že minuto in tri sekunde. Astana z lanskim zmagovalcem Vincenzom Nibalijem je bila peta. 35 sekund je kazahstanska ekipa zaostala za zmagovalci. Nibali je zdaj 13., za Froomom pa zaostaja že dve minuti in 22 sekund. Kristijan Koren je s Cannondalom z minuto in 29 sekundami zaostanka zasedel 12. mesto, v skupnem seštevku pa je edini Slovenec na Touru ostal 30.

Za karavano je prvi teden Dirke po Franciji. V ponedeljek je prost dan, v torek pa se francoska pentlja nadaljuje s prvo gorsko etapo. Na sporedu so tri zaporedne pirenejske etape. Na Touru tako pozno ekipnega kronometra ni bilo že vse od leta 1982. Od tedaj so ekipni kronometer izpeljali v uvodnih dneh dirke, saj je veljalo prepričanje, da ga je najbolje izpeljati zgodaj, saj imajo ekipe na voljo večje število kolesarjev. Pozneje kot je na sporedu tovrstna etapa, več je možnosti, da imajo ekipe po osem, sedem ali celo manj tekmovalcev. Tokratna vožnja na čas je bila nekoliko drugačna od siceršnjih, saj so kolesarji prevozili nekaj manjših vzponov.