Chris Froome je že končal letošnjo sezono. Foto: EPA
Danny van Poppel
22-letni Danny van Poppel se je veselil največje zmage v karieri. Foto: EPA

Zdravniki so pojasnili, da je sezona zanj končana, ostal bo tudi brez svetovnega prvenstva v Richmondu. Kapetan ekipe Sky je padel že po treh kilometrih 11. etape, ki jo je kljub bolečinam in trpljenju prevozil do konca. Za najboljšimi je močno zaostal in izgubil vse možnosti za visoko uvrstitev. Po etapi v sredo je bil na 15. mestu, za Fabiem Arujem pa je zaostajal že sedem minut in pol.

Froome je pojasnil odstop: "Zelo sem žalosten, da moram zapustiti dirko, a poškodbe so prehude. Zelo močno sem padel na desno stran, desno stopalo me zelo boli in ne morem normalno hoditi. Stisnil sem zobe in končal etapo, moštveni kolegi so mi zelo pomagali. V cilju nisem mogel več normalno hoditi, zdaj me čaka rehabilitacija. Hvala vsem za podporo! Kmalu se bom vrnil!"

Van Poppel dobil šprint
Po izjemno naporni etapi v sredo je sledil šprint na 12. etapi, ki ga je dobil Nizozemec Danny van Poppel. Drugi je bil Južnoafričan Daryl Impey, tretji pa Belgijec Tosh van der Sande. Favorit John Degenkolb je zasedel peto mesto.

"Izkoristiti je treba priložnost, ko se ta pokaže. Na koncu mi je danes uspel lep sprint. Z 19 leti sem že vozil francoski Tour, a včerajšnja etapa je bila res huda. Ker mi je bilo včeraj tako težko, sem želel danes zmagati in uspelo mi je," je poudaril van Poppel.

Vodstvo v skupnem seštevku je zadržal Aru, ki ima pred drugouvrščenim Špancem Joaquimom Rodriguezom iz Katjuše 27 sekund prednosti, tretjeuvrščeni Nizozemec Tom Dumoulin iz Gianta zaostaja 30 sekund.
Edini preostali Slovenec na dirki Luka Mezgec iz nemške ekipe Giant-Alpecin je bil danes 41., v cilj je prikolesaril z glavnino. Skupno zdaj zaseda 126. mesto, za vodilnim Arujem pa zaostaja uro, 49 minut in 36 sekund.