Chris Froome je z zmago potrdil, da bo eden glavnih kandidatov za osvojitev rumene majice tudi na Touru. Foto: EPA

Dirka je pokazala, da smo za Tour pripravljeni. Manjka le še nekaj malenkosti, zagotovo pa bomo čez tri tedne stoodstotno pravi.

Chris Froome
Kristijan Đurasek
Kristijan Đurasek je po uspešnem napadu dobil etapo. Foto: EPA
Froome dobil kriterij Dauphine

Američan je imel pred zadnjo etapo 18 sekund prednosti pred Froomom, ki je nato v cilj prišel prav z 18 sekundami naskoka pred Van Garderenom. Odločile so bonifikacijske sekunde in tako je v skupnem seštevku kolesar Skya, ki bo eden glavnih favoritov za zmago na Touru, zmagal s prednostjo desetih sekund. Portugalec Rui Costa, ki je bil tretji na zadnji etapi, je dirko končal na tretjem mestu. Na zadnji zahtevni etapi, ki je imela cilj na vrhu vzpona, je bil drugi Britanec Simon Yates.

Froome, ki je dobil tudi predzadnjo etapo, je napadel na ciljnem vzponu na Modane Valfrejus, na kar Van Garderen ni našel odgovora. "Ne morem verjeti. Ne bi si mogel želeti boljšega razpleta. Seveda so bile noge težke po predzadnji etapi in vsa ekipa je bila zelo utrujena po odličnem delu, ki ga je opravila. Ne vem, kako nam je uspelo. Vsa ekipa je izjemno odreagirala. Rumeno majico smo imeli včeraj na obzorju in vsem nam je to dalo dodatne moči," je povedal 30-letni Froome, ki je po letu 2013 drugič dobil Dauphine.

"Jasno je, da sem razočaran. Bil sem pred zmago, a sem priložnost zapravil. Chris je imel odlično taktiko. Dobro se je zavedal, da sem boljši, če vozim v enem ritmu. Zato me je napadal, v zadnjih kilometrih pa tudi zlomil. Froome je fantastičen kolesar, v svoji karieri je že veliko osvojil, a v tem tednu sem videl, da ni nepremagljiv. Zadovoljen sem s svojo predstavo, nekatere stvari moram še izboljšati, a sem na dobri poti," je bil razočaran Van Garderen. Kristijan Koren je bil na zadnji etapi 59., v skupnem seštevku pa je končal na 76. mestu.

Špilak šesti na drugi etapi po Švici
Druga etapa Dirke po Švici se je končala z zmagoslavjem Hrvata Kristijana Đuraska. Kolesar Lampreja je z napadom 800 metrov pred ciljem presenetil tekmece v vodilni skupini in bil na cilju štiri sekunde hitrejši od Španca Daniela Morena, tretje mesto je zasedel Kolumbijec Julian Arredondo. Odličen šesti je bil Simon Špilak, v cilj je prišel v času drugouvrščenega. Skupno vodstvo je obdržal zmagovalec prologa Nizozemec Tom Domoulin.

V etapi je odličen vtis zapustil tudi Luka Pibernik. Dolgo je bil v begu, najprej skupaj s še tremi kolesarji, na koncu pa le še z Avstralcem Cameronom Meyerjem, lanskim zmagovalcem druge etape. A njun poskus (glavnina jima je pustila največ tri minute prednosti) se je končal 30 kilometrov pred ciljem. Po koncu pobega Pibernika je v ospredje prišel Špilak, ki je na drugem gorskem cilju zasedel drugo mesto, na koncu je bil šesti, v skupnem seštevku pa se je prebil na deseto mesto, za vodilnim zaostaja 19 sekund.