Zmagoslavje Marka Cavendisha v Dohi. Britanec letos vozi za ekipo Dimension Data. Foto: EPA

Peta etapa, dolga 114 km, se je pričakovano končala z divjim šprintom, v katerem sta bila Kristoff in Cavendish v cilju z ramo ob rami. Odločal je fotofiniš, po katerem se je tretje etapne zmage na letošnji Dirki po Katarju veselil Norvežan, medtem ko je Britancu drugo mesto (in šest bonifikacijskih sekund) zadostovalo za skupno zmago, drugo na tej dirki v karieri (prvič je zmagal leta 2013). V skupnem seštevku je Kristoff za Cavendishem zaostal pet sekund. Tretje mesto je z osmimi sekundami zaostanka osvojil Belgijec Greg Van Avermaet.

Marko Kump, novi član ekipe Lampre, je bil na zadnji etapi 25., v cilj je prišel v času zmagovalca. Njegov moštveni kolega Luka Pibernik je bil z osmimi sekundami zaostanka 50.

Matej Mohorič je katarsko preizkušnjo končal po prvi etapi, ko je padel in si zlomil komolec. Trenirati bo lahko začel čez dva tedna.