Julian Alaphilippe je manj kot teden dni po koncu Dirke po Franciji, kjer je osvojil pikčasto majico za najboljšega hribolazca, zmagal še klasiko San Sebastian. Foto: EPA
Bauke Mollema in Julian Alaphilippe
Bauke Mollema in Alaphilippe sta si na zmagovalnem odru dala duška. Foto: EPA
Padec Rogliča ni pustil hujših posledic

26-letni Alaphilippe, ki je blestel na Dirki po Franciji, kjer je postal najboljši hribolazec, je tako prišel še do premierne zmage na eni najprestižnejših enodnevnih dirk. Skupaj z Mollemo sta pobegnila na zadnjem vzponu (Murgil Tontorra) približno osem kilometrov pred ciljem.

Na koncu sta si privozila 16 sekund prednosti pred zasledovalci. Tretje mesto je pripadlo še enemu Francozu Anthonyju Rouxu.

Smola ustavila Rogliča
Slovenskemu adutu Primožu Rogliču je načrte prekrižala smola, saj se je približno 18 kilometrov pred ciljem zapletel v skupinski padec in odstopil. "Videti je, da Rogla ni utrpel resnejših poškodb v padcu. Je le razočaran, ker je bil med glavnimi aduti na dirki," so Rogličev padec s tvitom opisali pri ekipi Lotto NL Jumbo.

Huje sta jo skupila Kolumbijec Egan Bernal in Španec Mikel Landa, ki so ju prepeljali v bolnišnico. Prvi je dobil udarec v glavo, drugi pa je staknil poškodbe hrbta.

Dirko je od slovenskih predstavnikov tako končal le Jan Polanc (UAE Emirates), ki je bil na koncu 34. (+ 2:22).

V ponedeljek sprejem za Rogliča v Ljubljani
Za Rogliča, četrtega s Toura, bo sicer v ponedeljek ob 19.00 sprejem pred mestno hišo v Ljubljani.

Ackermannu uvodna etapa Poljske, Slovenci v ozadju
Začela se je tudi Dirka po Poljski. Uvodno etapo v okolici Krakova je dobil Nemec Pascal Ackermann. Ackermann je v ciljnem šprintu ugnal Kolumbijca Alvara Joseja Hodega Chaguija in Italijana Mattea Trentina. Slovencev ni bilo v ospredju. Na 50. mestu je bil najboljši Domen Novak (Bahrain Merida), Simon Špilak (Katjuša) je bil 66., Grega Bole (Bahrain Merida) je bil 110., Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice) 115., Luka Mezgec (Mitchelton-Scott) pa 138. Vsi so v cilj pripeljali v času zmagovalca.