Ekipa Movistarja se je veselila zmage v ekipnem kronometru. Foto: EPA
Nairo Quintana in Alejandro Valverde
Nairo Quintana in Alejandro Valverde sta bila zelo zadovoljna po ekipnem kronometru. Foto: EPA

Španec je prvi iz moštva Movistar prečkal ciljno črto 12,6 kilometra dolge proge v Jerezu. Castroviejo je do majice vodilnega na isti način prišel že pred dvema letoma v Pamploni, takrat jo je nosil dva dneva.

Quintana ima že prednost pred preostalimi favoriti
Zmage Movistarja se je razveselil Kolumbijec Nairo Quintana, eden izmed glavnih favoritov za končno zmago. Njegovi glavni konkurenti so si prikolesarili nekaj sekund zaostanka. Rigoberto Uran z Omego Pharmo je zaostal enajst sekund, Španec Alberto Contador z ekipo Tinkoff Saxo 19, Britanec Chris Froome z ekipo Skya pa že 27 sekund.

V nedeljo bo na sporedu ravninska, 174,4 kilometra dolga druga etapa s štartom v Algecirasu in ciljem v San Fernandu.

Pavliču VN Šenčurja
Kolesarji ljubljanske Radenske so bili najuspešnejši na kriteriju za VN Šenčurja. V okrnjeni konkurenci so dosegli dvojno zmago, najboljši je bil Marko Pavlič, ki je zbral 50 točk, na drugo mesto pa se je uvrstil Žiga Ručigaj, zbral je 15 točk.
Za okrnjeno konkurenco je krivo tudi vreme, nekateri kolesarji v dežju in mrazu niso hoteli tvegati, tako da je bilo na štartu članske dirke le 16 tekmovalcev. Ekipa Radenske je bila razred zase tudi pri mladincih, dirko mlajših mladincev je dobil Žiga Jerman, dirko starejših mladincev pa Jure Stepišnik.