Pibernik v Mirni Peči do naslova

Tretje mesto na 178,3 km dolgi pragi je zasedel Borut Božič.

"Proga je bila res težka, odločili smo se, da takoj napadem. Cel dan je šlo, kolikor je šlo. Vesel sem, da nam je uspelo priti do konca. Malo je bilo krize. Ko so prišli zasledovalci na minuto, takrat sem dal vse od sebe. Uspelo mi je povečati na minuto in pol. Takrat so očitno obupali. Zadnja dva kroga sem taktiziral, uspelo mi je," je poudaril Pibernik.

"Pet krogov pred ciljem sem videl, da je v krizi. Nisem smel napasti, ker je bilo preveč do cilja. Zadnji krog sem poizkusil, nisem imel dovolj moči, da bi šel sam. Vse sem stavil na šprint. Očitno sem dobro ocenil," je še dodal 21-letni kolesar Lampreja.

Izmed najboljših manjkal le Špilak
Kolesarji v članski kategoriji in mlajši člani so morali premagati 15 krogov, vsak je bil dolg 11,9 km. Na Dolenjskem se je zbrala vsa slovenska kolesarska elita, manjkal pa je zmagovalec Dirke po Švici in trenutno peti kolesar na svetu Simon Špilak.

Izjemno močna konkurenca
Na dolenjskih cestah so bili zbrani zmagovalec pete etape Dirke po Italiji Jan Polanc, eden najboljših šprinterjev sveta Luka Mezgec, nekdanji svetovni prvak med mladinci in mlajšimi člani Matej Mohorič, Jani Brajkovič, Kristijan Koren, Borut Božič, Grega Bole.
Močna je bila tudi Adrie Mobila z zmagovalcem letošnje Dirke po Sloveniji Primožem Rogličem na čelu. Takšne konkurence na slovenskih DP-jih verjetno še ni bilo.

Kmalu po štartu se je v pobeg podala peterica, od katerih sta najdlje vztrajala Fajt in Pibernik. Po dveh urah in pol dirkanja so se v lov podali najprej Mohorič, nato še Božič in državni prvak v vožnji na čas Tratnik, pa tudi Bole, ki pa je od trojke prvi odpadel.

Do konca sta na čelu dirke vztrajala Pibernik in Fajt, v zadnjem krogu oba poizkušala z neuspešnimi pobegi, na koncu pa je več moči zbral Pibernik, ki je osvojil drugi naslov prvaka. Prvič je zmagal leta 2013, takrat še v dresu Radenske.

Šesti naslov zapored za Batageljevo
Med dekleti je članska prvakinja postala Polona Batagelj (BTC City Ljubljana), ki je na progi dolgi 71,4 km prišla že do šestega naslova zapored. Med mlajšimi člani je slavil David Per iz Adrie Mobila. Med starejšimi mladinkami je zmagala Katja Jeretina (BTC City Ljubljana), med starejšimi mladinci Tilen Finkšt (Radenska), med mlajšimi mladinci pa Nik Čemažar (Sava Kranj).