



Vaša ocena: 



Ocena 4,0 od 6 glasov
Ocenite to novico!
Alberto Contador je v zadnji etapi kolesarske dirke Pariz-Nica odbil vse napade tekmecev in drugič v karieri dobil to spomladansko dirko. Jani Brakovič je končal na 12. mestu.
Kolesar Astane si je privozil 11 sekund prednosti pred rojakom Alejandrom Valverdejem, popolno špansko zmagoslavje pa je s tretjim mestom dopolnil lanski zmagovalec Luis Leon Sanchez.
V zadnji razgibani etapi sta Valverde in Sanchez poskusila vse, da bi Contadorja spravila v težave, a se dvakratni zmagovalec Dirke po Franciji ni dal. S pomočjo ekipe je vse poskuse uspešno odbil, Valverdeju ni pomagal niti dolg šprint ob koncu, s katerim si je zagotovil le tretje mesto v etapi, skupne zmage Contadorja pa ni ogrozil. Pred njim sta s trisekundno prednostjo v cilj prišla le francoska ubežnika Amael Moinard, ki je osvojil točkovanje gorskih ciljev, in Thomas Vöckler.
Njegov glavni cilj bo znova Tour
"Za mano je izredno težko delo. Če si favorit, je dirkanje izredno zahtevno. Moraš odgovoriti na vse napade, kar pa ni enostavno. In če delo uspešno opraviš, se ti odvali kamen od srca," je dejal Contador in dodal, da bo julija še bolje pripravljen in pričakuje novo zmago na Touru: "Moje noge so odlične, glava prav tako. Obstaja sedem, osem kolesarjev, ki lahko dobijo Tour, jaz sem eden izmed njih."
Brajkovič v zelo dobri formi
Jani Brajkovič je imel na začetku dirke težave z boleznijo, a jo je hitro premagal in se v zadnjih etapah enakovredno boril z najboljšimi. V zadnji etapi je zasedel deveto mesto, zaostal je le tri sekunde. V skupnem seštevku je z zaostankom minute in 57 sekund zasedel 12. mesto.
Zadnji dan odstopil tudi Štangelj
Tadej Valjavec je zadnjo etapo končal na 17. mestu, zaostal je 12 sekund. V skupnem seštevku je z zaostankom 31 minut in 25 sekund zasedel 69. mesto. Borut Božič in Gorazd Štangelj dirke nista končala, prvi je odstopil v peti, drugi pa v zadnji etapi.
Gasparottu peta etapa
Italijan Enrico Gasparotto je zmagovalec pete etape kolesarske dirke od Tirenskega do Jadranskega morja. V zaključku, etapa se je končala z dva kilometra dolgim vzponom, je imel več moči od rojaka Stefana Garzellija in Kazahstanca Maksima Iglinskija. Skupno vodstvo je obdržal zmagovalec sobotne četrte etape Italijan Michele Scarponi. Edini slovenski predstavnik Simon Špilak je z zaostankom 57 sekund zasedel 30. mesto, v skupnem seštevku je 21., za vodilnim zaostaja minuto in 48 sekund.
7. ETAPA, Tourettes-Nice, 119 km:
1. A. MOINARD FRA 2:52:09
2. T. VOECKLER FRA isti čas
3. A. VALVERDE ŠPA +0:03
4. N. ROCHE IRS
5. R. TAARAMAEE EST vsi
9. J. BRAJKOVIČ SLO isti
10. A. CONTADOR ŠPA čas
17. T. VALJAVEC SLO 0:12
Končni vrstni red:
1. A. CONTADOR ŠPA 28:35:35
2. A. VALVERDE ŠPA +0:11
3. L. L. SANCHEZ ŠPA 0:25
4. R. KREUZIGER ČEŠ 0:26
5. S. SANCHEZ ŠPA 0:30
12. J. BRAJKOVIČ SLO 1:57
69. T. VALJAVEC SLO 31:25
"Res da je najboljši, ampak kaj mu to pomaga, ko pa je suh. "
"Jasno je, da pri športu, če hočeš biti med najboljšim, moreš dati vse od sebe, in nima veze kako telo izgleda, samo da si dober."
Zdaj pa se malo zamisli.
In tudi zakaj bi se moral(i) obremenjevati z mnenji drugih? Tista oseba, ki si ji všeč, te bo vzela za takega kot si in je ne bo motilo ali imaš 60 kg ali 80 kg.
"Premalo je, če pa ne more, pa se sili, dokler mu skoraj na bruhanje ne gre." Še to mi razloži. Kako lahko premalo je, kljub temu pa se sili dokler mu ne gre na bruhanje? Edino, če misliš, da imajo kolesari le en obrok na dan in v tem obroku ne zaužijejo dovolj kcal.
Meni je kolesarstvo najboljši šport na svetu, takoj za tenisom ... ampak kot tudi sam lahko opaziš so skoraj vsi suhi ... Ta šport zelo spoštujem, in če sta le vreme in čas, se zagotovo vsedem na kolo in naredim najmanj 50km. Ampak jaz kolesarim z namenom, da si lepo v miru ogledujem okolico in uživam na kolesu, ne da bi se mi srce ganlo, da bi mi iz telesa skočilo ... Imam normalno postavo, sem športen tip. Ampak, nisem zato na kolesu da bi hiral, izgubljal kalorije in pol bi se mi vsa rebra videla ven.
Vprašaj kakšno žensko kaj bo rekla o kolesarjih?
Nič nisem rekel, da kolesarjenje povzroča zdravstvene težave, ali sem? Rekel sem samo, da je to šport hiranja. Tudi Lance je suh, lahko samo pomisliš, kakšen bi še le bil, če ne bi imel mišične mase. Ta šport pač spoštujem, mi je zanimiv in rad ga gledam, zato imam tudi svoje priljubljene športnike. Tudi sam bi rad bil kot on, ker pa ne bom, in sem že prestar, pa raje samo še rekreacijsko kolesarim in kdaj pa kdaj dirkam s prijatelji, ne mislim pa se gnati do onemoglosti in pol hlapati za zrakom in hirati.
Sicer pa je šport eno, rekreacija pa drugo. Jasno je, da pri športu, če hočeš biti med najboljšim, moreš dati vse od sebe, in nima veze kako telo izgleda, samo da si dober.
Isto pri tenisu ... Federer je proti Nadalu kot suhec, ampak je vseeno boljši od njega oz sta si enakovredna.
2. Bolj me je zmotil post BorutMaje, ki kritizira Contadorja, med tem pa ko hvali Lancea (v drugih postih) in ga povzdviguje v zvezde,.... Po njegovi sedanji logiki, Lance sploh ne bi smel kolesariti, saj je prebolel težko bolezen in profesionalno kolesarstvo samo uničuje telo.
O tem kdo je absolutno boljši pa itak ni dvoma, še vsaj 3-4 leta ne.....
Drugače pa odličen zaključek, tako na P-N, kot na T-A.
Premalo je, če pa ne more, pa se sili, dokler mu skoraj na bruhanje ne gre.
Jaz vedno, ko pridem s kakšne dolge ture, po 100km ... med potjo en sendvič udarim ... ko pa končam, pa takoj v bližnjo gostilno na eno pico pa še doma kaj ... nočem hirat na kolesu ...