Nairo Quintana in Ilnur Zakarin sta bila na zaključnem vzponu na prelaz Morgins premočna za tekmece. Foto: EPA
Nairo Quintana
Quintana je prevzel rumeno majico vodilnega. Foto: EPA

Kolumbijec, ki je lani osvojil drugo mesto na Dirki po Franciji, je silovito napadel 6,5 km pred ciljem. Sledil mu je lahko le Zakarin, ki je v šprintu izrinil Kolumbijca proti ograji in komisija je spremenila vrstni red. Quintana je dobil etapo, Zakarin pa je končal na drugem mestu v času zmagovalca.

Na 174 km dolgi etapi od Moudona do Morginsa je tretje mesto zasedel Portugalec Rui Costa (Lampre-Merida), ki je zaostal 26 sekund. V času tretjeuvrščenega Coste je v cilj prišel tudi Simon Špilak (Katjuša), ki je bil lani na tej dirki drugi. Jan Polanc (Lampre-Merida) je končal na 40. mestu (+4:27).

Quintana je prevzel vodstvo na dirki, drugi je današnji zmagovalec Zakarin, ki za njim zaostaja deset sekund, tretji pa dozdajšnji vodilni Španec Jon Izagirre (Movistar), ki je bil danes šesti, do prvega mesta pa ga loči 20 sekund. Špilak je na 7. mestu, zaostaja 42 sekund.