Fabian Cancellara je bil lani na prologu Dirke po Švici najhitrejši, letos pa je štiri sekunde zaostal za Petrom Saganom. Foto: Reuters
Peter Sagan
Na Dirki po Švici je prvi dobil poljub Peter Sagan, saj je bil najhitrejši na prologu v Luganu. Foto: Reuters

Na 167 km dolgi preizkušnji od Saint-Alban-Leysseja do Morzina je drugo mesto zasedel Avstralec Cadel Evans, tretji pa je bil Španec Dani Moreno. Evans je za Quintano zaostal 16 sekund, še osem sekund več pa je zaostal Moreno, ki je ciljno črto prečkal s skupino v kateri je bil tudi Wiggins.

Najvišje uvrščeni Slovenec je bil Brajkovič, ki je zaostal 44 sekund. Etapo je zaznamoval pobeg 19 kolesarjev, ki so si prikolesarili največ tri minute in pol prednosti. Nato je pobegnil še Brice Feillu, kar je bil znak za kolesarje Skyja, ki so se postavili ne čelo glavnine in hitro zmanjšali zaostanek ter nadzorovali potek dirke.

Evans v drugo uspešno pobegnil
22-letni Quintana je napadel pet kilometrov pred gorskim ciljem na Joux-Planeju, vodstva pa do konca ni več predal. Skupina z Wigginsom in še štirimi kolesarji ekipe Sky je poizkušala ujeti Kolumbijca. Ko je razlika znašala 14 sekund, je kolesar Movistarja spet pobegnil. Z dvema pobegoma je nato poizkusil še Evans. Prvi ni trajal dolgo, kajti zasledovalci na čelu s tekmovalci Skyja so ga hitro ujeli, drugi pa je bil uspešnejši, a do zmagovalca ga je kljub temu ločilo 16 sekund.

Dan je zaznamoval tudi odstop Andyja Schlecka, ki še vedno čuti posledice poškodbe, ki jo je staknil med četrto etapo.

Wiggins pred novo zmago
Wiggins, ki brani skupno zmago, ima v skupni razvrstitvi minuto in 20 sekund prednosti pred moštvenim kolegom Avstralcem Michaelom Rogersom, Evans na tretjem mestu pa zaostaja še 16 sekund več. Brajkovič je napredoval za dve mesti in je zdaj sedmi, za kolesarjem Skyja pa zaostaja tri minute in sedem sekund. V nedeljo kolesarje čaka še zadnja, 124 km dolga etapa od Morzina do Chatela.

Sagan v prologu pred Cancellaro
Začela se je še ena izjemno močna preizkušnja, Dirka po Švici. Prolog po ulicah Lugana (7,3 km) je najhitrejše prekolesaril Slovak Peter Sagan, ki je za štiri sekunde premagal favoriziranega domačega zvezdnika Fabiana Cancellaro, ki se po poškodbi ključnice počasi spet vrača v najboljšo formo. Na dirki nastopata dva Slovenca, Simon Špilak in Grega Bole.

Skupni vrstni red po 6. etapi:
1. B. WIGGINS VB 23:40:59 2. M. ROGERS AVS +1:20 3. C. EVANS AVS 1:36 4. C. FROOME VB 1:48 5. J. v. d. BROECK BEL 2:22 6. V. KIRIJENKA BLR 2:58 7. J. BRAJKOVIČ SLO 3:07 26. K. KOREN SLO 10:39 121. B. BOŽIČ SLO 41:50