Leopold König se je veselil uspeha kariere in se prebil že na 5. mesto. Foto: EPA
Nicolas Roche
Nicolas Roche, ki je nosil rdečo majico že po drugi etapi, je znova prevzel skupno vodstvo. Foto: EPA

Na 166,6 km dolgi preizkušnji od Jerez de la Frontere do Estepone je drugo mesto osvojil Španec Daniel Moreno (Katjuša), tretje pa Irec Roche (Saxo-Tinkoff). Vincenzo Nibali (Astana) je zaostal na zadnjem vzponu in etapo končal na 26. mestu s 27 sekundami zaostanka, v skupni razvrstitvi pa je zdrsnil na četrto mesto.

Jani Brajkovič (Astana) je prišel v cilj na 30. mestu, zaostal je minuto in 39 sekund. Grega Bole je zaostal 22 minut in pol.

V skupnem seštevku ima Roche 17 sekund prednosti pred Američanom Christopherjem Hornerjem (RadioShack), z istim zaostankom pa je tretji Moreno.

Zaključni vzpon na Alto Penas Blancas je bil dolg 14,5 km s povprečnim naklonom 6,6 odstotka. Selekcija se je naredila že na začetku, ko je bil vzpon zares strm (tudi 12,5-odstoten). Češki kolesar, ki je dosegel največji uspeh v karieri, je napadel Igorja Antona, takrat vodilnega, dva kilometra pred ciljem. Tik po znaku za kilometer do cilja je König še enkrat napadel in se veselil zmage. Moreno je v zadnjih metrih poizkušal ujeti Čeha, a mu ni uspelo.