Nairo Alexander Quintana se je veselil zmage v 4. etapi. Foto: EPA
Sergio Henao
Sergio Henao je zadržal vodstvo v skupnem seštevku. Foto: EPA

Na 151,6 kilometra dolgi preizkušnji od Trapagarana do Eibarja je Špilak v zadnjih kilometrih ujel ubežno dvojico, ju prehitel, člana ruske Katjuše pa je skupina favoritov za skupno zmago ujela dobra dva kilometra pred ciljem. V skupnem seštevku je zdaj napredoval na peto mesto.

Odstop Brajkoviča
Drugo mesto je zasedel Kolumbijec Sergio Luis Henao Montoya (Movistar), tretji je bil Španec Alberto Contador (Saxo-Tinkoff), četrti pa Kolumbijec Carlos Alberto Betancur Gomez (AG2R La Mondiale), vsi so zaostali dve sekundi. Drugi slovenski predstavnik na dirki Jani Brajkovič (Astana) etape ni končal in je predčasno končal letošnjo Dirko po Baskiji.
V deževnih razmerah je v prvem delu dirke pobegnila peterica kolesarjev, ki si je privozila več kot pet minut prednosti. 28 km pred ciljem so bili v osredju Peter Velits, Matteo Montaguti in Daniele Ratto, njihova prednost se je zmanjševala, nato pa so napadli Jose Herrada, Pieter Weening in Špilak. Zadnji je pobegnil in si 4,5 kilometra pred ciljem prikolesaril 27 sekund prednosti. Glavnina je lovila slovenskega tekmovalca, iz nje so se pognali Porte, Contador, Henao, Quintana in Betancur in na položnejšem delu ujeli Špilaka. Nato pa je pred ciljem potegnil še Quintana in nakazal, da ga zanima skupna zmaga na baskovski preizkušnji.

V skupnem vodstvu je ostal Henao, ki ima šest sekund prednosti pred Quintano. Špilak za vodilnim zaostaja 10 sekund.