Prvo dejanje tridnevnega maratona Franja je bil kronometer na relaciji Ljubljana-Domžale-Ljubljana. Foto: www.franja.org
V ženski konkurenci je bila najhitrejša Rusinja Tatjana Antošina, državna prvakinja pa je pričakovano postala Polona Batagelj. Foto: www.franja.org

25-letni Tratnik, član avstrijske ekipe Amplatz-BMC, je pred torkovim odhodom na evropske igre v Bakuju prvič slavil naslov prvaka v članski kategoriji. Za 44 km dolgo progo (BTC-Domžale-BTC) je potreboval 52 minut in 14 sekund, tako da je bilo njegovo povprečje 50 km/h.

"Vsi so mi govorili, da je močan veter. Spremljal me je Martin Hvastija, dal mi je napotke, da prvih 500 metrov stopnjujem, potem pa - kolikor gre. Prvi krog sem se res počutil odlično, bil sem optimističen. Nato sem imel nazaj malo krize, 'zakislilo' mi je mišice. Pred obratom sem malo spustil, da sem se nadihal. Nazaj sem spet dobil energijo za zadnjih 10 km. Stisnil sem, bilo je zelo težko, se pa obrestuje na koncu. Sem zelo zadovoljen, odpeljal sem maksimalno, imel sem dober dan, šlo je po pričakovanjih," je povedal Tratnik.

Drugi čas v absolutni konkurenci je z zaostankom minute in petih sekund postavil Jon Božič (Adria Mobil), ki prvo leto nastopa med mlajšimi člani in je tako tudi osvojil majico državnega prvaka v tej kategoriji. Tretji je bil Klemen Štimulak, ki je za Božičem zaostal dobri dve sekundi. Lanski prvak Gregor Gazvoda je osvojil četrto mesto. Jan Polanc, letošnji zmagovalec pete etape dirke po Italiji, je udeležbo odpovedal zaradi priprav na Dirko po Sloveniji, ki se začne v četrtek.

V ženski konkurenci je Polona Batagelj ubranila naslov državne prvakinje, na zmagovalnem odru pa sta ji družbo delali klubski kolegici iz BTC Cityja Ljubljana Alenka Novak na 2. mestu in Urša Pintar na tretjem. To je za Batageljevo, ki bo tako kot Tratnik tudi zastopala slovenske barve v Bakuju, tretji naslov po vrsti. Najhitrejša je bila sicer Rusinja Tatjana Antošina iz ekipe Servetto Footon, medtem ko je bila Batageljeva 20. Za Rusinjo je zaostala 2:24 minute.

28. junija bo v Mirni Peči še državno prvenstvo v cestni dirki.