Greg Van Avermaet je v prvem delu letošnje sezone zelo dobro pripravljen. Foto: EPA

Slovak je prekmalu začel šprint, tako da je Van Avermaet iz njegovega zavetrja odšprintal k prestižni etapni zmagi, na račun bonifikacij pa je oblekel tudi modro majico vodilnega v skupnem seštevku. Pred prej vodilnim Zdenekom Štybarjem ima sedem sekund prednosti.

30-letni belgijski kolesar, član ekipe BMC, je konec februarja na podoben način dobil tudi dirko Omloop Het Nieuwsblad, ko je imel v šprintu peterice za glavnega konkurenta prav tako Sagana.

Primož Roglič je zaostal pet minut in 22 sekund in ni več v igri za visoko skupno razvrstitev. "Ostal sem malo bolj zadaj in se poskušal prebiti naprej. Presenetil me je ovinek in sem naredil salto. Nič hujšega, vse je v redu," nam je povedal Primož Roglič.

Dirka od Tirenskega do Jadranskega morja se bo v torek končala z 10-kilometrskim kronometrom v San Benedetto del Trontu. V nedeljo je bila dirka zaradi sneženja v Apeninih prekinjena.

Porte vodilni kolesar sezone
Avstralski kolesar Richie Porte (159 točk) je s 3. mestom na dirki Pariz-Nica prevzel vodstvo v točkovanju svetovne serije. Drugi je Kolumbijec Sergio Henao (115), tretji pa Avstralec Simon Gerrans (112). Zmagovalec dirke Paris-Nica Britanec Geraint Thomas je četrti, Španec Alberto Contador pa peti. Točke je letos osvojilo 43 kolesarjev, med njimi tudi Marko Kump (1). Med ekipami je vodstvo prevzel Sky.