Chris Horner, ki bo oktobra dopolnil že 42 let, je še vedno v sijajni formi. Foto: EPA

Na 184 km dolgi preizkušnji med Vigom in Mirador de Lobeiro so kolesarji vozili po ravnini, na koncu pa jih je čakal ciljni vzpon tretje kategorije. Vincenzo Nibali je na 11. mestu zaostal šest sekund in izgubil rdečo majico. Italijan za Hornerjem zdaj zaostaja šest sekund.
Horner najstarejši etapni zmagovalec
Pri 41 letih, desetih mesecih in dnevu je Horner postal najstarejši etapni zmagovalec katere izmed treh največjih dirk v koledarju. Uspeh je dosegel z napadom v zadnjem kilometru. Veteran je skočil iz glavnine, prehitel Ivana Santaromito, ki je predtem napadel na zadnji kratek vzpon, nato pa v zadnjih metrih obdržal nekaj sekund naskoka pred glavnimi favoriti za skupno zmago. Za Hornerja je to druga zmaga v sezoni, slavil je že na eni izmed etap na Dirki po Utahu.

Jani Brajkovič
je končal na 35. mestu s 25 sekundami zaostanka, Grega Bole pa je zasedel 47. mesto s 33 sekundami zaostanka. V skupnem seštevku je Brajkovič, ki je po sobotnem ekipnem kronometru nosil rdečo majico, na 19. mestu, zaostaja minuto in dve sekundi, Bole pa je 59. (+13:10).

V torek kolesarje čaka 189 kilometrov dolga etapa med Lainom in Fisterro. Trasa bo razgibana, a brez pravega vzpona.