Simon Špilak je odlično odpeljal kronometer v Lozani. Foto: EPA
Špilak po Romandiji le za Zakarinom

Martin, nemški specialist za vožnjo na čas, je Špilaka prehitel za 11 sekund. Prednost v skupnem seštevku je brez težav ubranil Rus Zakarin. Moštveni kolega Špilaka je bil na kronometru tretji, za Martinom pa je zaostal 13 sekund. Zakarin, ki je vodstvo prevzel na sobotni kraljevski etapi, je na kronometru v Lozani moral zamenjati kolo. Rus, ki je bil leta 2009 za 24 mesecev suspendiran zaradi dopinga, je z zmago pripravil prijetno presenečenje.

Špilak je tretjemu mestu na dirki Pariz-Nica dodal še drugi veliki uspeh v sezoni. Pot k temu uspehu je tlakoval na sobotni etapi, kjer se je s petim mestom v skupnem seštevku prebil na četrto, v vožnji na čas ugnal slovitega Britanca in zmagovalca lanske ter predlanske Dirke po Romandiji in Toura 2013 Christopherja Frooma in Francoza Thibauta Pinota.

Drugi slovenski kolesar Luka Mezgec je bil na današnjem kronometru 115., za zmagovalcem je zaostal dobre štiri minute, v skupnem seštevku pa je končal na 76. mestu.