Eduard Prades je zmagovalec Dirke po Turčiji. Foto: EPA

Zadnjo, šesto etapo je dobil Sam Bennett, ki je v Carigradu osvojil tretjo etapno zmago na letošnji dirki. Irec, član ekipe Bora-Hansgrohe, se je za napad odločil 1.500 metrov pred ciljno črto in na koncu slavil s petimi sekundami prednosti pred Pradesom, v njuno korist je šel tudi padec v ozadju v zadnjem zavoju, ki je ustavil preostale sprinterje. Tretje mesto v etapi je osvojil Luksemburžan Jempy Drucker.

Prades, ki dirka za ekipo Euskadi-Murias, je skupno zmago osvojil zaradi bonifikacijskih sekund na cilju, na koncu je izničil zaostanek šestih sekund po petih etapah za Kazahstancem Lucenkom. Prvi od treh Slovencev na cilju je bil na zadnji etapi David Per na 92. mestu in z 1:36 minute zaostanka. Njegova klubska kolega pri Bahrain-Meridi Domen Novak in Grega Bole sta bila 114. oziroma 129. V skupnem seštevku slovenskih kolesarjev ni bilo v ospredju. Bole je na koncu osvojil majico za najboljšega kolesarja na gorskih ciljih.

Na koledarju svetovne serije je le še ena dirka. V prihodnjem tednu se bodo za točke borili na Kitajskem na dirki Guangši, tam bosta od Slovencev Jan Polanc (UAE Emirates) in Luka Mezgec (Mitchelton-Scott).