Najboljši na dirki E3-Harelbeke v Belgiji Zdenek Stybar (2. mesto), zmagovalec Garaint Thomas in Matteo Trentin (3. mesto). Foto: EPA

Na skoraj 200 kilometrov dolgi etapi (Alp-Valls) je imel Valverde v cilju pet sekund prednosti pred prvo ubežno skupino s preostalimi favoriti za skupno zmago, v kateri je bil tudi Avstralec Richie Porte (Sky), ki je prevzel skupno vodstvo. Razlike na vrhu so majhne - drugouvrščeni Domenico Pozzovivo zaostaja pet sekund, Alberto Contador sedem in Valverde 16 sekund. Enotedenska dirka se bo končala v nedeljo v Barceloni.

Na enodnevni dirki E3-Harelbeke v Belgiji je bil najboljši Geraint Thomas iz ekipe Sky, ki je podobno kot Valverde napadel nekaj kilometrov pred ciljem in minimalno prednost zadržal do ciljne črte. Borut Božič je osvojil enajsto mesto.

Fabian Cancellara je padel in se poškodoval (zlomil si je dve vretenci v spodnjem delu hrbta), tako da 5. aprila ne bo mogel braniti zmage na Dirki po Flandriji. Verjetno bo moral izpustiti tudi klasiko Pariz-Roubaix. Zaradi poškodbe bo na obeh dirkah manjkal tudi Tom Boonen.