Odlična strelska predstava Eda Murića ni bila nagrajena z zmago Partizana. Foto: Liga ABA

Pri črno-belih je blestel slovenski reprezentant Edo Murić, ki je bil s 25 točkami prvi strelec tekme. Murić, ki je na igrišču prebil dobrih 33 minut, je za dve metal 5/7, za tri pa 3/8.

Blažič brez točk
Srečanje je bilo spet izjemno izenačeno. Nazadnje sta bili moštvi poravnani pri 52:52 v 27. minuti, nato pa so "zvezdaši" do konca četrtine ušli na 64:58. Partizan v zadnjem delu ni uspel priti na manj kot -4 (62:66). Jaka Blažič se pri Crveni zvezdi v devetih minutah ni vpisal med strelce.

V drugem obračunu je Cedevita premagala Budućnost z 88:85 in izenačila na 2:2. Peta tekma bo v sredo.

Po porazu si je nov sramotni izpad privoščil trener Partizana Duško Vujošević, ki se je v tunelu fizično spopadel z nekom iz tabora Crvene zvezde. Udarce in prerivanje "Duleta" z nasprotniki in varnostniki so posnele tudi kamere. (glej spoda)

LIGA ABA

KONČNICA, polfinale, četrti tekmi
CEDEVITA - BUDUĆNOST 2:2
88:85 (18:19, 22:17, 23:19, 25:30)
Gordić in Ukić 16; Planinić in Reynolds 13.

Partizan - CRVENA ZVEZDA 1:3
73:81 (24:22, 12:16, 22:26, 15:17)
Murić 25 (iz igre 8/15) v 33 minutah, Milutinov 13; Williams in Jenkins 19, Marjanović 12, Kalinić 11, Blažič 0 (0/1) v 9 minutah.

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na tri zmage po sistemu 2-2-1. Četrta tekma bo v sredo.