Union Olimpija - Karpoš Sokoli

Novomeščani so pred 2.000 gledalci znova pokazali dva obraza. Krka je na začetku druge četrtine zaostajala že s 15:35, na začetku drugega polčasa pa s 37:52, a po delnem izidu 17:2 izenačila na 54:54. Zadrčani so do konca tretje četrtine znova nekoliko ušli (61:54), zadnjo četrtino pa so gosti dobili s 16:29 in slavili pomembno zmago.

V 38. minuti je Matic Rebec s trojko zadel za vodstvo Krke z 68:73, pozneje je dodal še eno za 73:76. Skupaj je zbral šest trojk. Štiri točke je nato dosegel še Duško Bunić, z 21 točkami najboljši strelec tekme. Imel je stoodstoten met iz igre (10/10).

Naslednji tekmec Krke bo prihodnjo soboto Mega Leks.

Olimpija že do polčasa dobila več kot 50 točk
V Stožicah so pred 1.000 gledalci po prvem polčasu gostje vodili z 42:51. Olimpija, ki je v zadnjih dveh krogih premagala Partizan in Cibono, je zlasti v drugi četrtini igrala zelo slabo obrambo in v tem delu igre dobila 28 točk. Pestile so jo tudi izgubljene žoge (12 do odmora), tako da skoraj 60-odstoten met iz igre ni prišel do izraza. Nikola Janković je do polčasa dosegel 10 točk, Dragan Labović pa 11 za goste.

V tretji četrtini se je Olimpija približala Karpošu, potem ko se je razigral Devin Oliver. V 26. minuti je bil izid tako 58:65, pred zadnjo četrtino pa po novi trojki Oliverja 71:72. V zadnjih 10 minutah so Ljubljančani nekajkrat tudi vodili, v predzadnji minuti z 92:88, a so bili gostje v končnici tekme uspešnejši in si z delnim izidom 0:9 (Bojan Trajkovski je zadel trojko za vodstvo z 92:93) priigrali osmo zmago v tem tekmovanju. Olimpija ostaja pri devetih.
Oliver je dosegel 30 točk, od tega pet trojk, najboljši strelec pri Makedoncih pa je bil Dragan Zeković s 15. V zadnji minuti si je gleženj poškodoval prvi Olimpijin organizator igre Brandon Jefferson.