Andre Drummond je v zadnji četrtini zabil prek Gorana Dragića. Foto: Reuters
LeBron James
LeBron James je ob koncu le nemočno opazoval s klopi. Foto: Reuters
Zaza Pachulia in Nikola Jokić
Nikola Jokić je iz igre metal 7/16. Foto: Reuters

Slovenski kapetan je ob metu 13/23 dosegel 33 točk. Pri Pistonsih je bil spet opazen novinec v ekipi Blake Griffin (16 točk), ki je 44 sekund pred koncem zadel trojko za 108:101. Dragić je v naslednjem napadu ob prekršku zadel trojko in znižal na 108:105. A na drugi strani je bil pri svojem edinem metu za tri točke natančen Ish Smith (25 točk).

Drummond šestič dosegel 20+20
Trener Detroita Stan Van Gundy kljub drugi zmagi z Griffinom v ekipi ni bil popolnoma zadovoljen: "V napadu moramo narediti sistem, v katerem bo Griffin prikazal najboljše igre. Na začetku zadnje četrtine, ko je bil na klopi, smo videli, da je igra brez njega bolj tekoča." Pri Detroitu je Andre Drummond še šestič v sezoni dosegel 20+20 (natančno 23 točk in 20 skokov).

Rakete zadele 19 trojk
Cleveland je še naprej nemočen, saj je pred svojimi gledalci izgubil proti Houstonu z 88:120. Rakete so bile toliko boljše, da jim niti slučajno ni bilo treba glavnino žog usmeriti k Jamesu Hardnu (dosegel je le 16 točk, kar je komaj polovica povprečja v sezoni). Chris Paul je dosegel 22 točk, točko manj je dodal Ryan Anderson. Zmagovalci so zadeli bistveno več trojk (19:8).

James: Spet so nas zbrcali
Pri gostiteljih je LeBron James dosegel vsega 11 točk. "Nimam besed," je po slabi predstavi najprej izustil novinarjem in komentiral dejstvo, da so bili spet ponižani v prenosu na nacionalni televiziji: "Do konca sezone ne smejo več prenašati naših tekem. Vedno, ko smo v prenosu, nas vsi zbrcajo, enostavno nimam besed."

Jokić dosegel odločilnih pet točk
Izgubil je tudi prvak Golden State, ki je v gosteh moral priznati premoč Denverju (115:108). Bojevniki so v drugem polčasu že vodili z 12 točkami razlike, a so se gostitelji vrnili. Dobri dve minuti pred koncem je Kevin Durant (31 točk) blokiral zabijanje Garyja Harrisa (16), žoga je prišla do Nikole Jokića (19), ki je zadel trojko. Na drugi strani je Steph Curry (24) zgrešil met, Jokić pa je s prostima metoma povišal na 109:104 in tekma je bila odločena. To je bila četrta medsebojna tekma teh ekip, vsaka je zmagala po dvakrat.