Al Horford je iz igre metal 10/18. Foto: Reuters
Stephen Curry in Beno Udrih
Beno Udrih (številka 19) je statistiko +/- končal z -19. Foto: Reuters

V napetih zadnjih sekundah je najprej Paul Pierce s strani zadel trojko in povedel Wizardse v vodstvo 81:80. Gostitelji so imeli na voljo še osem sekund. Žogo je vzel Dennis Schroder, ki je šel v polaganje, a mu je John Wall met blokiral. Pod obročem se je do žoge dokopal Al Horford in zadel.

Horford je skočil na pravo mesto
"Načrt za zadnjo akcijo me sploh ni vključeval. Ko sem videl, da je žoga zgrešila svoj cilj, sem skočil na pravo mesto in dosegel koš," je zadnjo akcijo podoživel Horford, ki je bil s 23 točkami prvi strelec igralcev v belem.

Hawksi na pragu zgodovinskega uspeha
Odkar so se Hawksi leta 1968 preselili iz St. Louisa v Atlanto, v končnici ene sezone nikoli niso dobili dveh serij. Prvo priložnost, da izločijo Washington, bodo imeli v noči na soboto.

Udrih v 13 minutah dosegel 3 točke
Golden State je na peti tekmi zlahka ugnal Memphis z 98:78 in prav tako v zmagah vodi s 3:2. Klay Thompson je dosegel 21 točk. Beno Udrih je v 13 minutah za Grizlije dosegel tri točke.

Liga NBA, končnica, vzhod:

ATLANTA (1) - WASHINGTON (5) - 3:2
82:81 (23:19, 18:28, 22:15, 19:19)
Horford 23 in 11 skokov, Millsap in Teague po 14, Carroll 10 in 10 skokov, Muscala 8, Schroder 6, Antić 4, Korver 3; Beal 23, Wall 15, Gortat 14, Pierce 11, Nene in Porter po 9.

Četrtek:
CHICAGO (3) - CLEVELAND (2) - 2:3
Zahod:

GOLDEN STATE (1) - MEMPHIS (5) - 3:2
98:78 (26:25, 23:16, 25:16, 24:21)
Thompson 21, Curry 18, Iguodala 16, Barnes 14, Green 7, Bogut, Livingston, Lee 6, McAdoo 4; Gasol 18, Randolph, Conley 13, Green 10, Carter 8, Lee 7, Udrih 3 (met: 1/2) v 12 minutah, Adams 3, Leuer 2, Koufos 1.

Četrtek:
LA CLIPPERS (3) - HOUSTON (2) - 3:2
V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.