Sergio Llull je bil s 17 točkami drugi strelec Reala, izkazal pa se je še z 11 podajami in šestimi skoki. Foto: EPA
Gustavo Ayon
Gustavo Ayon je kraljeval pod obročema. Foto: EPA
Fenerbahče je po polovici drugega dela Evrolige še brez poraza. Foto: EPA

Himki in Real sta se pomerila tretjič letos, prvič pa je slavil kraljevi klub, ki se je s četrto zmago v Top 16 po učinku izenačil s košarkarji iz Moskve. Po izenačenem uvodu so gostitelji drugo četrtino končali z delnim izidom 11:2 in na odmor odšli s sedmimi točkami prednosti. V drugem delu pa je Real zaigral bistveno bolje. Po petih minutah tretje četrtine so izničili prednost Himkija, po trojki K. C. Riversa pa je pred zadnjimi desetimi minutami razlika znašala dve v gostujočo korist.

Tudi v zadnji četrtini so aktualni evropski prvaki narekovali ritem in pet minut pred iztekom igralnega časa je bila prednost Reala že dvomestna. Madridčani so igrali bistveno pametneje kot gostitelji, ki so neučakano hitro zaključevali napade, v večini kar z neizdelanimi meti izza črte. Dve minuti pred koncem so se sicer približali na -6, a je sledil hiter odgovor Reala. Blestel je Gustavo Ayon, ki je 24 točkam dodal še 13 skokov. Dvojni dvojček je dosegel tudi Sergio Llull. Luka Dončić ni igral, pri Himkiju pa je Zoran Dragić vpisal pet točk. Real je igral brez Rudyja Fernandeza, Felipeja Reyesa in Andresa Nocionija.

Cedevita ni bila kos Zvezdi
V dvoboju finalistov lanske sezone Jadranske lige je Zvezda v Pionirju brez težav odpravila Cedevito (94:74), ki je klonila tretjič zapored. Beograjčani so ves čas vodili. Odlično so začeli tekmo in po dobrih štirih minutah že vodili s 15:2. Za 14 so dobili prvo četrtino, na odmor pa odšli s prednostjo 11 točk. Zagrebčani so se v tretji četrtini približali na -6, a v zadnjih desetih minutah so popustili, gostitelji pa zagospodarili na igrišču. Hitro so znova povedli z dvomestno prednostjo, prav ob koncu pa je bila razlika po zabijanju Nemanje Dangubića najvišja.

Laboral Kutxa je petič zmagala. S kar 90:64 je na domačem parketu odpravila Brose. Baski so že po polovici srečanja vodili za 19, prednost pa so v drugem delu še povišali. Janis Burusis je dosegel dvojni dvojček (18 točk, 11 skokov). Jaka Blažič je v dobrih 15 minutah prispeval sedem točk. Aleksej Nikolić ni bil v gostujoči postavi.

TOP 16, 7. krog, skupina E::
CRVENA ZVEZDA - CEDEVITA
94:74 (26:12, 17:20, 19:24, 32:18)
Miller 22, Micić 14; Pullen 20.

FENERBAHČE - UNICAJA
80:59 (16:15, 25:13, 20:17, 19:14)
Datome 13, Hickman in Udoh po 12; Nelson 11.

LOKOMOTIV KUBAN - DARUŠAFAKA
82:58 (19:16, 25:12, 16:12, 22:18)
Randolph 18, Delaney 16; Wilbekin 19.

PANATHINAIKOS - ANADOLU EFES
83:78 (17:20, 19:15, 28:24, 19:19)
Raduljica 23, Calathes 12; Šarić 18, Brown 16.

82:93 (26:26, 24:17, 19:28, 13:22)
Augustine 20, Šved 17 ... Dragić 5 (2/6 iz igre), 1 skok v 18 minutah; Ayon 24 in 13 skokov, Llull 17, Dončić ni igral.

LABORAL KUTXA - BROSE BASKETS
90:64 (26:13, 23:17, 23:16, 18:18)
Burusis 18 in 11 skokov, James 16 ... Blažič 7 (2/3 iz igre), 2 skoka v 15 minutah; Wanamaker 11, Nikolića ni bilo v ekipi.