Tomaš Satoransky je prispeval 13 točk in 10 podaj. Foto: EPA
Nick Calathes in Jaka Blažič
Jaka Blažič in soigralci so na dobri poti na Final four. Foto: EPA

Na prvi tekmi so Katalonci v zadnji četrtini dosegli le osem točk in doživeli poraz, tokrat pa so dobili vse štiri četrtine in vseskozi povečevali prednost. Naslednji teden si lahko z dvema zmagama v Blaugrani priigrajo nastop na zaključnem turnirju v Berlinu.

Barca je prevzela pobudo ob koncu prve četrtine, ko sta Alex Abrines in Pau Ribas zadela za tri točke. Na začetku drugega dela igre gostitelji tri minute niso dosegli točke, Katalonci pa devet, razigral se je Stratos Perperoglu, ki je v 13. minuti povišal na 19:33. Juan Carlos Navarro, ki je odigral 300. tekmo v Evroligi, je povišal prednost Barcelone že na 20 točk (28:48) in ob odmoru so bili Rusi v izgubljenem položaju.

Tudi v tretji četrtini so bili gostitelji popolnoma razglašeni, Barcelona je v 27. minuti povedla že za 30 točk (38:68) in v zadnjih desetih minutah hranila moči za špansko prvenstvo in naslednji dve telkmi četrtfinala, ki bosta naslednji teden.

Katalonci so zadeli kar 16 trojk, Navarro (18 točk) je prispeval štiri, Perperoglu (13 točk) pa tri. Pri Lokomotivu je bil najboljši strelec Malcolm Delaney (19 točk).
Bouroussis v podaljšku pokopal rojake
Laboral Kutxa je do druge zmage prišla v podaljšku. Španci so vodili s 73:67 pol minute pred koncem rednega dela, a sta nato Marquez Haynez in Dimitris Diamantidis zadela izza črte in na vrsti je bilo dodatnih pet minut. Grki so bili v podaljšku razgalšeni, dosegli so le pet točk, razigral pa se je njihov rojak Ioannis Bouroussis, ki je nanizal pet točk zapored in tehtnico prevesil na stran Laboral Kutxe. Jaka Blažič je dosegel štiri točke v 27 minutah.

Četrtfinale, druge tekme:
LOKOMOTIV KUBAN - BARCELONA 1:1
66:92 (19:24, 12:24, 18:23, 17:21)
Delaney 19, Randolph 17, Bikov 12; Navarro 18 (4/6 za tri), Satoransky (2/2 za tri in 10 podaj) in Perperoglu 13.

LABORAL KUTXA - PANATHINAIKOS 2:0
* 82:78 (16:21, 22:15, 16:15, 19:22)
Adams 24, Bertans 15 ... Blažič 4 (1/3 za dve, 0/4 za tri) in 5 skokov v 27 minutah; Diamantidis 17.