Boštjan Nachbar se je izakazal v 14 minutah na parketu. Foto: EPA

Nemški prvaki so se v Blaugrani prikazali v sijajni luči, sredi tretje četrtine so vodili za pet točk (54:59). Ob koncu tretje in na začetku zadnje četrtine se je Barca razigrala, Ante Tomić je silovito zabil, Nachbar pa je povišal na 68:59. Katalonci so z delnim izidom 14:0 prišli do preobrata, Bayern več kot štiri minute ni dosegel niti točke.

V končnici so se Bavarci popolnoma približali, najboljši strelec srečanja Nihad Đedović (19 točk) je zadel trojko, Robin Benzing pa je znižal na 73:71 dve minuti pred koncem. Zmago sta potrdila Brad Oleson (15 točk) in Marcelinho Huertas, ki sta bila natančna izza črte (79:71).

Goudelock rešil Fanarbahče
Zelo napeto je bilo v Carigradu, kjer je Fenerbahče po podaljšku s 77:74 ugnali Milančane. Blestel je nekdanji organizator igre pri LA Lakersih Andrew Goudelock (19 točk), ki je zadel tudi ključno trojko v podaljšku.

Skupina A:
ANADOLU EFES - UNICS KAZAN
82:76 (20:19, 25:15, 19:18, 18:24)
Draper 16, Krstić 15; Langford 19.

NIŽNI NOVGOROD - DINAMO SASSARI
88:86 (15:26, 28:21, 23:14, 22:25)
Kinsey 17, Thompkins 16; Dyson in Logan po 17.

REAL MADRID - ŽALGIRIS
80:71 (13:14, 19:21, 24:14, 24:22)
Reyes 11, Ayon 10, Rodriguez 9; Anderson 19, Milaknis 13.

68:84 (17:21, 21:23, 12:18, 18:22)
Redding 11, Giffey in McLean po 9; Kaun 16, Weems in Teodosić po 15.

Skupina C:
PANATHINAIKOS - TUROW ZGORZELEC
84:77 (18:14, 24:21, 26:24, 16:18)
Pappas in Slaughter po 16; Collins 23, Kulig 17.

FENERBAHČE - EMPORIO ARMANI
* 77:74 (26:15, 15:28, 6:4, 10:10)
Goudelock 19, Bjelica 11; Gentile 15, Samuels in Melli po 12.
* - po podaljšku

BARCELONA - BAYERN
83:81 (19:19, 25:24, 18:16, 21:22)
Doellman 16, Oleson in Tomić po 15, Navarro 12, Nachbar 9 (2/2 za dve, 1/2 za tri) in 3 skoki v 14 minutah; Đedović 19. Bryant 16.