Goran Dragić tokrat ni bil razpoložen in je dosegel le šest točk, najmanj v tej sezoni. Foto: Reuters
Memphis ostaja poleg Houstona in Goden Stata še edina neporažena ekipa v ligi. Foto: Reuters

Griziliji, ki so v prejšnji sezoni dobili vsa štiri srečanja, so v tretji četrtini (19:30) prisilili Sunse k 10 izgubljenim žogam in 11 točk zaostanka spremenili v vodstvo +8. Blestela sta Mike Conley (24 točk, 11 podaj) in Courtney Lee (22), ki sta dobila bitko z branilci Phoenixa in v tem delu igre dosegla 17 od 30 točk Memphisa. V zadnji četrtini, ko je Marc Gasol dosegel 10 od svojih 18 točk, so gosti vodili tudi za 15.

Beno Udrih je k zmagi prispeval 6 točk (met 3/6), 3 podaje in dva skoka v 19 minutah. Na drugi strani je bil nerazpoložen Goran Dragić, ki je dosegel prav toliko točk kot Udrih ob metu 3/9 in prvič v tej sezoni ostal na enomestni številki. V 26 minutah je prispeval še tri podaje in skok.

Najučinkovitejši pri Sunsih je bil s 23 točkami Eric Bledsoe (9/12), ki je zadel svojih prvih osem metov iz igre. Tri točke manj je vknjižil Markieff Morris. Prvi strelec Sunsov v tej sezoni Isaiah Thomas je tekmo končal pri 15 točkah (4/10).

Trener Jeff Hornacek je priznal, da je bila tekma izgubljena v tretji četrtini, ob tem pa pohvalil nasprotnika: "Ne bi bil presenečen, če bi Grizliji letos zmagali na Zahodu. Imajo pokrite vse položaje." Memphis je v tej sezoni še neporažen (5:0).

Golden State nadaljuje niz neporaženosti
Brez poraza ostaja tudi Golden State (4:0), ki je brez večjih težav doma odpravil LA Clipperse (121:104). Stephen Curry je dosegel 28 točk.

Cleveland klonil tudi v Utahu
Nov udarec je doživel Cleveland, ki je proti Utahu izgubil (102:100) v zadnji sekundi, potem ko je ob zvoku sirene zadel Gordon Hayward. LeBron James je dosegel 31 točk in v zadnjih 20 sekundah vrnil Cavse v igro s trojko in tremi točkami s prostih metov. Cleveland je na štirih tekmah zmagal le enkrat.

Branilci naslova iz San Antonia so s 94:92 ugnali Atlanto in n iz neporaženosti na domačem parketu podaljšali na 17.

Tekme 5. novembra:
PHOENIX - MEMPHIS 91:102
Bledsoe 23, Markieff Morris 20, Thomas 15, Green 11, G. Dragić 6 (3/9 iz igre, 0/2 za tri) v 26 minutah, Z. Dragić ni igral; Conley 24 in 11 podaj, Lee 22, M. Gasol 18 ... Udrih 6 (3/6 iz igre, 0/2 za tri) v 19 minutah.

CHARLOTTE - MIAMI 96:89
Jefferson 28 in 10 skokov, Walker 18, Zeller 13; Wade 25, Bosh 23.

PHILADELPHIA - ORLANDO 87:89
Wroten 27, Davies 20; Harris 18,Vučević 17.

BOSTON - TORONTO 107:110